Jak zdrowo przytyć?

Dużo mówi się o tym, w jaki sposób schudnąć. Jest to bardzo popularny temat. Niestety rzadko możemy usłyszeć o tym – jak przytyć? Wielu osobom wydaje się, że nic w tym trudnego. Jednak jak zrobić to z głową i przytyć w zdrowy sposób?

Waga naszego ciała zmienia się w zależności od ilości kalorii, jaką przyjmujemy. Deficyt kaloryczny spowoduje, że będziemy tracili na wadze. Za to nadwyżka kaloryczna pozwoli nam przytyć. W tym miejscu pojawia się kluczowe pytanie – ile powinniśmy jeść, jeżeli chcemy przybrać na wadze? Otóż każdy musi indywidualnie rozpatrzyć tę kwestię. Na początku warto obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Zależy ono od kilku czynników. Ważne są parametry naszego ciała, czyli waga i wzrost. Istotny jest również wiek oraz aktywność fizyczna w ciągu dnia. Więcej kalorii będzie potrzebowała osoba, która regularnie uprawia sport, niż taka która spędza wolny czas przed telewizorem. Do obliczenia naszego zapotrzebowania mogą posłużyć nam specjalne kalkulatory dostępne w internecie. Po podaniu kluczowych informacji zostanie wyświetlone nasze zapotrzebowanie. Oczywiście nie będzie to dokładny wynik, gdyż zależy on jeszcze od wielu innych czynników.
Po obliczeniu dziennego zapotrzebowania należy dodać do wyniku około 200-300 kcal. Będzie to nadwyżka kaloryczna, która pozwoli nam przybrać na masie. Jeżeli po dłuższym czasie nie będziemy widzieć większych rezultatów i waga będzie stała w miejscu to znak, że trzeba dołożyć więcej kalorii.

Kolejną istotną kwestią jest trening. Jeżeli nie chcemy, aby nadmiar kalorii odłożył się w postaci tłuszczu to musimy zadbać również o ten czynnik. Regularne ćwiczenia sprawią, że zwiększy się nasza masa mięśniowa, a co za tym idzie sprawność i siła. Możemy wybrać się na siłownię lub poćwiczyć w domu. Pamiętajmy, aby skupiać się głównie na treningach siłowych, a nie na cardio. Zadowalające efekty możemy uzyskać, ćwicząc około 3-5 dni w tygodniu.
Żeby zdrowo przytyć warto zadbać także o urozmaiconą dietę. Nie musimy rezygnować ze słodyczy, czy fast foodów. Jednak dobrze byłoby je ograniczyć. Pamiętajmy o warzywach i owocach. Wybierajmy zdrowe tłuszcze – takie jak orzechy, czy awokado i spożywajmy produkty pełnoziarniste.

http://smakowisko.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ