Jak zrobić hamburgera, skuteczny sposób.

W dzisiejszych czasach bardzo popularne są posiłki typu „fast food”. Jak wiadomo, nie należą one do najzdrowszych posiłków, jakie możemy sobie zaserwować, jednak już sama angielska nazwa sugeruje nam, że są szybkie w przygotowaniu. Nie każdy może pozwolić sobie na przygotowanie dużego posiłku w domu, dlatego też często jemy w biegu, na mieście.

Czym tak naprawdę jest hamburger?

Oryginalny hamburger to kanapka z kotletem przygotowanym z mięsa wołowego. Uformowane w płaski kotlet mięso mielone jest smażone na grillu. Dzięki temu mięso jest soczyste i smaczne — to właśnie jest wyznacznikiem dobrego burgera. Oprócz mięsa hamburger składa się z przeciętej, jasnej bułki. Znakiem szczególnym jest to, że bułka posypana z wierzchu jest sezamem. Oprócz tego hamburger zawiera sałatę pomidora i ogórka konserwowego. Do wyboru są jeszcze sosy: ketchup i majonez.

Burgery, ze względu na skład różnie są nazywane. Przykładowo, jeśli w kanapce jest ser to mamy do czynienia z chesseburgerem. Jeśli zamiast wołowiny użyto mięsa z kurczaka, kanapkę analogicznie nazywa się chickenburgerem.

Jak zrobić hamburgera?

Nie każdy wie, że robiąc burgera w domu, możemy dobrać zdrowsze niż w restauracji składniki, dzięki czemu nasz hamburger będzie zdrowszy i smaczniejszy. Samodzielnie przygotowując hamburgera, możemy dowolnie modyfikować jego skład.

Jeśli mamy ochotę na zwykłego hamburgera, wystarczy kupić mielone mięso wołowe lub samodzielnie je zmielić. Mięso należy uformować w kotlecik i usmażyć na grillu, czy patelni — najlepiej takiej z rusztem, imitującymi grill.

Usmażone mięso wkładamy między bułkę i dodajemy ulubione dodatki. Opcjonalnie zamiast wołowiny, można użyć każdego innego mięsa: kurczaka, ryby, czy wieprzowiny. Zamiast typowej bułki do burgerów, możemy użyć pieczywa razowego, czy z ziarnem. Do tego można dołożyć dosłownie wszystko, według własnego gustu i tego, na co mamy ochotę. Doskonale sprawdzi się zarówno sałata, ser żółty, pomidor, czy ogórek, jak i smażona cebulka, czy bekon. Smacznego!

http://www.sfora.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ