kaloryczność wędlin
fot. pexels.com

Wędliny to źródła białka, pochodzenia zwierzęcego. Ich jedzenie nie zawsze może nam wyjść na zdrowie, gdyż skład tych produktów może być naprawdę różny i niekoniecznie dla nas korzystny. To samo dotyczy kaloryczności wędlin, której na co dzień nie sprawdzamy. Zobacz, na co zwracać uwagę przy wyborze wędlin oraz dowiedz się jaka jest ich kaloryczność!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/kalorycznosc-wedlin/

Wędliny smaczne i zdrowe?

Większość wędlin, które widujemy w marketach na półkach niekoniecznie jest dla nas zdrowa. Niektóre z tych produktów nie posiadają zdrowego składu, a nawet są wzbogacone w tyle sztucznych substancji, że nie jesteśmy w stanie poznać ich prawdziwego smaku.

Wędliny mają w swoim składzie bardzo dużo substancji konserwujących, które są odpowiedzialne za ich długi termin do spożycia. Dodatkowo w składzie produktu nie raz pojawiają się aromaty i wypełniacze, które nie są dla nas zdrowe, a nawet mogą zaszkodzić. Wiele wędlin posiada również w swoim składzie bardzo dużo soli, która jest wynikiem ich produkcji, a co najważniejsze, nie jest dla nas zdrowa w nadmiernych ilościach.

Wędliny powinny mieć krótki termin przydatności, im krótszy tym lepiej, gdyż oznacza to świeży produkt, a także prosty skład produkty, który nie jest wzmacniany żadnych substancjami chemicznymi. Zwracaj na to uwagę, jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie!

Kaloryczność wędlin

Na rynku jest tak bogaty przekrój różnych wędlin, że nie zawsze wiemy, co wybrać. Jednakże, jeśli zależy nam na tym, by kontrolować ilość kalorii w naszej codziennej diecie, to wówczas powinniśmy zdecydować się na spożywanie wędlin drobiowych, bez żadnych dodatków. Dobrym wyborem będzie szynka z piersi indyka lub z kurczaka – te wędliny mają najmniej kalorii, ponieważ drób to bardzo delikatne i chude mięso.

Najbardziej kaloryczne są tłuste wędliny, które pochodzą ze świń. Najtłustszy i tym samym najbardziej kaloryczny jest boczek, salami oraz wszelkie wędliny z tłustymi obwódkami.

Przeczytaj też: http://www.szafamamy.pl/co-lepiej-ugotowac-a-co-jesc-na-surowo-sprawdz/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ