włosy
fot.: pexels.com

Każdy marzy o długich i zdrowych włosach. Dla kobiet jest to o tyle istotne, gdyż długie włosy można stylizować na różne sposoby i układać z nich wiele fryzur. Czasem jest jednak tak, że włosy przestają rosnąć. Brak nawet jednego dodatkowego centymetra, potrafi być naprawdę niepokojący. Stąd też, tak często kobiety szukają odpowiedzi na to, przez co ich włosy nie chcą rosnąć. Oto kilka powodów.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/moje-wlosy-nie-chca-rosnac/

Dlaczego włosy nie rosną?

Jeżeli przyczyną słabego wzrostu włosów nie są problemy zdrowotne, warto zastanowić się nad innymi, możliwymi odpowiedziami na to pytanie. A jak się okazuje, takich powodów może być naprawdę wiele.

Do najpopularniejszych powodów, dla których włosy nie chcą rosnąć, należą przede wszystkim: choroby skóry głowy (np. nadmiar sebum, łupież), zbyt częsta stylizacja włosów w wysokiej temperaturze, niewłaściwa dieta i wiele innych.

Warto pamiętać, że na kondycję włosów może mieć wpływ także genetyka. W tym przypadku, trudno jest znaleźć skuteczne rozwiązania, jednak prży obecnej ilości dostępnych na rynku kosmetyków i preparatów, na pewno nie jest to niemożliwe. Istotną rolę odgrywa tu także wiek. Niestety, wraz z nim włosy stają się słabsze i znacznie wolniej się regenerują.

Jak temu zaradzić?

Przede wszystkim, warto zadbać o kwestie wewnętrzne, czyli organizm. Aby włosy szybciej rosły, należy prowadzić dietę bogatą w składniki odżywcze lub zażywać suplementy diety.

Jeżeli chodzi o dietę, to powinno się spożywać produkty bogate w witaminę C, witaminy z grupy B oraz cynk. W tym celu, warto jeść np. warzywa strączkowe, nabiał, kasze, kakao, żółty ser, mięso i wiele innych.

Natomiast w przypadku suplementów na porost włosów, to są skuteczne w uzupełnianiu witamin i mikroelementów brakujących w diecie. Ich działanie warto wesprzeć np. szamponami, które zregenerują włosy od wewnątrz, a także na zewnątrz. Osoby, które są wielbicielami naturalnych metod, mogą również stosować napój z drożdży. Oprócz tego, że wzmacniają one włosy, to także mają pozytywny wpływ na paznokcie i łagodzenie trądziku.

Przeczytaj też: http://www.frywolna.pl/sposoby-na-posiadanie-gestych-wlosy/

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ