Masz tłustą lub mieszaną skórę i sądzisz, że problem nawilżania cię nie dotyczy? Jesteś w błędzie. Bez względu na rodzaj cery może dojść do jej odwodnienia. Jeśli więc odczuwasz ściągnięcie skóry i jej pieczenie, dowiedz się szybko, jaki krem nawilżający do twarzy powinnaś zastosować, żeby znów cieszyć się dobrze nawilżoną i piękną cerą.

Nawilżanie twarzy – niezbędny element pielęgnacji skóry

Wydaje ci się, że przesuszona skóra to błahostka, którą można pominąć? Niestety. Jeśli nie stosujesz nawilżającego kremu do twarzy, sama prosisz się o kłopoty. Zbyt wiotka, przesuszona skóra pęka. Staje się wtedy doskonałą pożywką  dla drobnoustrojów. Chyba nie chcesz stać się darmowym żywicielem dla grzybów czy bakterii? No właśnie. Z pewnością nie spodoba ci się też fakt, że sucha skóra to prosta droga do zmarszczek. Teraz już wiesz, dlaczego tak ważne jest nawilżanie twarzy i korzystanie z dobrego kremu nawilżającego.

Jak nawilżyć twarz?

Nawilżanie skóry rozpocznij od zastosowania dobrego kremu nawilżającego, czyli takiego, który będzie odpowiedni dla twojego rodzaju cery. Każdy rodzaj cery potrzebuje innych składników, dlatego czytaj dokładnie etykiety, a szybko się dowiesz, czy w danym kremie do twarzy znajdują się właściwe dla twojej skóry substancje. Pamiętaj również, by pić dużo wody, dzięki temu nawodnisz ciało od środka. Postaraj się też unikać nadmiernej ekspozycji na słońce. Niestety, promieniowanie UV sprzyja wysuszaniu skóry i niszczy jej strukturę. Przyda ci się więc dobry krem do twarzy z filtrem UV, który sprawdzi się zarówno w miesiącach letnich, jak i w zimie.

Jak nawilżyć twarz, jeśli masz suchą cerę?

Jeśli masz suchą cerę, twój krem do twarzy powinien przede wszystkim zawierać substancje nawilżające i ochronne. Dlaczego? Suchość skóry wynika z niedostatecznej ilości naturalnego czynnika nawilżającego (NMF), który znajduje się w naskórku. Jeśli sięgniesz więc po krem nawilżający do twarzy, który zawierać będzie mocznik, kwas hialuronowy, mleczan sodu, sorbitol czy glicerol, poprawisz skład NMF i zyskasz większy poziom wilgoci w wierzchniej warstwie skóry. Cera sucha to również taka, która ma słabą barierę ochronną. Nie potrafi chronić się przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Dlatego tak ważne jest odbudowanie tej bariery. W dobrym kremie nawilżającym do twarzy powinny więc znaleźć się takie składniki jak: wazelina, olej jojoba, parafina, czy silikony. Również nadmierna utrata wody przez naskórek jest przyczyną nadmiernej suchości. Dlatego krem do twarzy dla cery suchej powinien zawierać dobrej jakości lipidy pochodzące z olejów roślinnych.

Jak nawilżyć twarz, jeśli masz tłustą cerę?

Krem do twarzy dla cery tłustej, oprócz składników nawilżających, powinien również zawierać substancje ułatwiające oczyszczanie, odblokowanie ujścia gruczołów łojowych. Dzięki temu wszystkie składniki kremu nawilżającego do twarzy mają szansę się wchłonąć i poprawić kondycję skóry. Dlatego, kiedy trafisz na krem nawilżający do twarzy, który będzie zawierał olejek z Bazylii, wiedz, że trafiłaś w dziesiątkę. Olejek ten nie tylko oczyszcza skórę, ale ma również właściwości antyseptyczne. Dobry krem do twarzy dla cery tłustej powinien również posiadać też innego rodzaju oleje np. olej arganowy, które będą zasobne w nienasycone kwasy tłuszczowe. NNKT normalizują bowiem pracę gruczołów łojowych i powodują, że tłusta cera jest dobrze nawilżona i nie wydziela nadmiaru sebum.

Jak nawilżyć twarz, w przypadku cery mieszanej?

Cera mieszana wymaga takiego kremu do twarzy, który spełnia zarówno wymagania dla cery suchej jak i tłustej. Jeśli więc szukasz dobrego kremu na dzień dla cery mieszanej, wybierz taki, który posiada w składzie substancje wspierające NMF oraz wspomagające oczyszczanie skóry.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ