Kiedy przydają się kotwy chemiczne?

Aktualnie coraz popularniejsze są kotwy chemiczne. Co warto wiedzieć na temat tych elementów? Gdzie mogą być zastosowane?

Co to jest kotwa chemiczna?

Kotwy chemiczne to produkty, które składają się z żywicy oraz utwardzacza. Jakie są ich najważniejsze zalety? Trzeba zwrócić uwagę na fakt, że elementy z tej kategorii wykazują na przykład brak naprężeń. W trakcie montowania nie powstają zatem żadne naprężenia w konkretnym podłożu. Dużo osób wykonuje rozmaite czynności uwzględniając komponenty zniszczone i słabe. Dobrze dobrane wypełnienia chemiczne wzmacniają zaś podłoże. Kotwy chemiczne charakteryzują się również szczelnym mocowaniem – jest to szczególnie ważne biorąc pod uwagę kotwienie na zewnątrz. Dobrej jakości żywica powinna precyzyjnie wypełniać otwór, co ma za zadanie zabezpieczyć materiał przed powstaniem szczelin oraz pęknięć w miejscu mocowania. W związku z tym ma to docelowo nie dopuścić do wpuszczenia wilgoci, a także wody do podłoża. Jakie jeszcze zalety posiadają kotwy chemiczne? Elementy z opisywanej kategorii cechują się również wysoką nośnością. Wykazują nośność równą nośności konkretnego podłoża. Tego typu mocowania są bardzo dobre na przykład uwzględniając przenoszenie dużych obciążeń zmiennych.

Gdzie mogą być zastosowane?

Kotwy chemiczne są bardzo uniwersalne. Przydają się na przykład wewnątrz – do mocowania wentylatorów, umywalek itp. Znajdują zastosowanie również na zewnątrz uwzględniając rolety, elementy umieszczone blisko otworów okiennych albo drzwiowych itp. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby zastosować je do wykonywania mocowań w podłożach pełnych mocnych, a także pełnych słabych – tutaj wyróżniamy cegłę, beton komórkowy. Fachowcy stosują kotwy chemiczne także w podłożach z pustakami. Brak naprężeń, szczelność mocowania czy wysoka nośność powodują, że kotwy chemiczne mogą być wykorzystane do realizowania mocowań w podłożach słabych i charakteryzujących się stosunkowo małą stabilnością.

Nie brakuje osób, które wybierają kotwy chemiczne Elbrus WCF-VESF / WCF-VESF-E. Są one dobre zarówno w przypadku prac przydomowych, jak i dla profesjonalistów, którzy muszą wykonać fachowe i wytrzymałe mocowania. W zależności od temperatury stosujemy kotwy WCF-VESF albo WCF-VESF-E. Gdzie najczęściej są wykorzystywane takie produkty? Trzeba tutaj wziąć pod uwagę mocowanie elementów niekonstrukcyjnych, mocowanie elementów konstrukcyjnych, a także mocowanie konstrukcji fasad lub elementów wsporczych. Te akcesoria bardzo dobrze wywiązują się ze swojego zadania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ