Kolory okien

Czy okno może być ozdobą wnętrza? Warto mieć świadomość, że zadaniem zdecydowanie trudniejszym niż mogłoby się wydawać jest maksymalne wykorzystanie praktycznych elementów danego wnętrza w celach dekoracyjnych. Należy zdawać sobie sprawę, że bardzo szeroki wybór kolorów, a także konieczność występowania okien w domu powoduje, że przy nawet minimalnym wyczuciu stylu, a także znajomości najnowszych trendów można zmniejszyć liczbę niepotrzebnych detali dekoracyjnych zarówno w salonie, jak i sypialni. W jaki sposób powinno się zatem dopasować kolor okien do stylistyki danego wnętrza? Czy dobrym rozwiązaniem będą kolorowe okna?

Na jaki kolor okien zdecydować się w pomieszczeniu w stylu skandynawskim?

Należy zdawać sobie sprawę, że styl skandynawski został w Polsce bardzo pozytywnie przyjęty. Charakteryzuje się jasnymi kolorami, prostotą, a także występowaniem naturalnych materiałów. Jedną z wyróżniających cech tego stylu jest harmonia z naturą. Rekomendowane jest zatem, by zdecydować się na okna w kolorach ziemi, które będą nawiązywały do tego, co znajduje się za oknem.

Świetną opcją będą drewniane okna w odcieniu modrzewia, świerku, orzecha, dębu, czy jesionu. Osoby, które jednak mają obawy, że drewno od zewnętrznej strony będzie mogło bardzo szybko stracić swoje właściwości, powinni wybrać okna drewniane z aluminiową nakładką. Obecnie klienci mają na rynku ogromny wybór, jeżeli chodzi o odcienie drewna czy nakładki.

Jaki kolor okna wybrać w pomieszczeniu wzorowanym na nowoczesnym minimalizmie?

Warto wiedzieć, że sterylne wnętrze, które jest nie tylko wypełnione różnego rodzaju geometrycznymi kształtami, ale również ubrane w bardzo stonowane kolory jest miejscem, gdzie powinny występować wielkogabarytowe przeszklenia w czarnym, kremowym, szarym albo brązowym kolorze. Będą one bowiem w stanie podkreślić bardzo elegancki wystrój pomieszczenia, zostanie również zachowana odpowiednia harmonia z frontami mebli, ścianami czy innymi ciekawymi dodatkami. Z kolei osoby, które są zwolennikami bardziej odważnych rozwiązań dekoracyjnych powinny postawić na wyraziste bordo, mocny granat czy butelkową zieleń. W takiej sytuacji konieczne będzie wyposażenie wnętrza w kilka dodatków posiadających podobny odcień. Mogą to być różnego rodzaju wazony, świece czy nawet nakrycie na sofie.

Na jaki kolor okien zdecydować się we wnętrzu w stylu retro?

Okna o zdecydowanie węższych profilach w kolorze głębokiej czerni czy antracytu będą w stanie nadać niesamowitego elektrycznego charakteru wnętrzom nawiązującym do lat 60 – tych, które zostały urządzone przy wykorzystaniu mebli z tzw. duszą. Jaki kolor okien będzie zatem najbardziej odpowiedni we współczesnych klasykach? Nie można przede wszystkim pozbawić wnętrza ponadczasowej elegancji zbyt wyrazistym kolorem okien. Rekomendowane jest wybranie okna w jasnym odcieniu szarości czy kolorze drewna.

W jaki sposób dobrać kolor ram okiennych?

Można z zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się okna dwukolorowe. Jakie aspekty powinno się zatem wziąć pod uwagę przy wyborze właściwego koloru? Warto mieć świadomość, że okna charakteryzujące się dużymi przeszkleniami, a także ramami w kolorze szarości wpłyną na ochłodzenie wnętrza. Z kolei klimat przytulności wprowadzą cieplejsze kolory okien i drewniane ramy. Koniecznie trzeba bardzo poważnie zastanowić się, czy dane okno powinno być zasłonięte. Szyby w nocy będą bowiem tworzyły czarną płaszczyznę, ciemniejszy kolor będzie zatem jeszcze bardziej ją pogłębiał.

W trakcie planowania aranżacji należy przemyśleć, które elementy powinny dominować w danym pomieszczeniu. Rekomendowane jest, by przy oknie w intensywnym kolorze zdecydować się na stonowane kolory przy aranżacji, są one bowiem w stanie dodatkowo wyciszyć wnętrze.

Z kolei neutralne ramy mogą być świetnym tłem dla całego otoczenia. Okna mogą tworzyć świetne połączenie ze ścianami. Można podjąć decyzję o wyborze koloru farby, który będzie doskonale współgrał z kolorem okna. Koniecznie trzeba jednak uwzględnić, że kolor może wyglądać zupełnie inaczej na tynku niż na plastiku.

Więcej: http://oknotest.pl/artykuly-i-wiadomosci-branzowe/vetrex/kolory-okien-pcv

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ