Kanapy, które sprawdzą się w małych mieszkaniach

To mit, że kanapy nie sprawdzają się w małych mieszkaniach. Owszem, masywne, rozkładane sofy mogą wyglądać w nich przytłaczająco i sprawiać, że pomieszczenie przestaje być funkcjonalne. Jednak i na to jest sposób. Nikt nie powiedział, że kanapa musi być ogromna. Najważniejsze, by była wygodna i dobrze się prezentowała.

To, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie kanapy do małego mieszkania, to przede wszystkim jej wielkość. Bez obaw, rozmiar kanapy, wbrew obiegowej opinii, nie wpływa na wygodę, jaką mebel jest w stanie zapewnić swoim użytkownikom. Brak masywnych, grubych poduszek wcale nie oznacza, że kanapa nie będzie miękka.

Kanapy do zadań specjalnych

Meble stanowiące wyposażenie małych mieszkań odgrywają niebagatelną rolę. Mają za zadanie nieco zakłamywać rzeczywistość, sprawiając, że pomieszczenie będzie wydawało się większe, niż jest w rzeczywistości. Optyczne powiększenie przestrzeni, to jednak nie jedyne wyzwanie, jakie stoi przed kanapami do małych mieszkań.

To, że są mniejsze, nie oznacza przecież, że mają nie być funkcjonalne. Kanapy do małych pomieszczeń zostały tak pomyślane, by dobrze się prezentowały, nie wyglądały przytłaczająco i były wygodne, nie tracąc na tym na praktyczności. Zamiast bogatych zdobień, warto postawić na nowoczesny, minimalistyczny styl.

Nieduża kanapa – dużo zastosowań

Kanapy przydają się zarówno w dużych, jak i w małych pomieszczeniach. Eleganckie sofy są z reguły pierwszą rzeczą, na jaką wzrok kierują przybywający do nas goście. Można więc powiedzieć, że kanapy pełnią funkcję reprezentacyjną. W małych mieszkaniach zdają się wydzielać strefę przeznaczoną do relaksu. Zwłaszcza, gdy pokój łączy się z kuchnią.

Pokoje z aneksami kuchennymi kochają kanapy. Meble te nie pozostawiają złudzeń – tu kończy się przestrzeń do gotowania, a zaczyna miejsca na odpoczynek. Nierzadko w niewielkich mieszkaniach kanapy służą za miejsce do spania. Eleganckie za dnia sofy, wieczorem zmieniają swoją wielkość, stając się praktycznymi łóżkami.

Jakiej kanapy szukać?

Wybierając kanapę do mieszkania o niewielkim metrażu, sugeruj się nie tylko jej wielkością. Równie ważny co rozmiar, jest kolor tapicerki. W małych pomieszczeniach świetnie sprawdzają się żywe kolory. Niezmiennie, pasują do nich kanapy z jasnymi obiciami. Jeśli zdecydujesz się na ciemniejszy kolor, postaw na wysokie nóżki. Wysmuklą nieco mebel.

Zrezygnuj z masywnych sof z ogromnymi, grubymi poduszkami. Im mniej dodatków, tym lepiej. Minimalizm sam się obroni. Zamiast tradycyjnej kanapy, wybierz taką w nowoczesnej odsłonie. Nie bój się eksperymentować z kształtami i kolorami. Pozwól sobie na odrobinę szaleństwa. Szukaj kanapy rozkładanej, jest o wiele bardziej praktyczna.

Pamiętaj, że nie musisz sięgać po model z podłokietnikami. Kanapy bez nich wyglądają równie dobrze i są tak samo praktyczne. Możesz zrezygnować z  masywnej podstawy na rzecz smukłych, wysokich nóżek. Do małych mieszkań polecamy kanapy rozkładane. Wszystkie modele znajdziesz na Meble.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ