Tradycyjne znieczulenie dentystyczne nie należy do miłych doznań. Oprócz umiarkowanego bólu podczas aplikowania pojawia się nieznośne uczucie rozpierania, a to wszystko dzieje się za sprawą szybkiego podawania znieczulenia i – skądinąd – niemożliwości perfekcyjnego dopasowania do potrzeb pacjenta. Pojawia się także brak właściwej kontroli na szybkością jego aplikacji w stosunku do oporu tkanek. Oczywiście, nie jest to winą stomatologa, ale efektem niedoskonałości tradycyjnej metody. Co więcej, po tego rodzaju znieczuleniu pacjenci odczuwają niemiłe uczucie zdrętwienia i uporczywy dyskomfort. Na szczęście jest inna metoda znieczulania – komputerowa – która całkowicie eliminuje powyższe niedogodności.

Komputerowe znieczulenie

Renomowane kliniki dentystyczne tj. centrum stomatologiczne Dentestetica z Krakowa odchodzą od opisanego wyżej modelu znieczulenia. Dbając o dobro i wysoki komfort pacjenta, który w bezpośredni sposób przekłada się na powodzenie i długość leczenia zamienia dotychczas stosowane sposoby na znieczulenie komputerowe. Nie oznacza ono bynajmniej, że do jego wykonania nie używa się igły i nie ma konieczności wkłucia w dziąsło, ale ten zabieg w odróżnieniu od niedoskonałego poprzednika jest praktycznie nieodczuwalny, a na pewno nie można kojarzyć go z bólem.

Znieczulenie komputerowe podawane jest pod ścisłą kontrolą mikroprocesora. Tenże ma za zadanie dopasowanie dawki do indywidualnej potrzeby pacjenta. Jest więc oparty o konkretne parametry tj. ciśnienie w tkankach. Zaletą tego rozwiązania jest stały pomiar wspomnianego ciśnienia i idealne dopasowanie szybkości podawania znieczulenia.

Dzięki temu rozwiązaniu praktycznie zostają wyeliminowane wszelkiego rodzaju nieprzyjemne doznania, a znieczulenie staje się dla pacjenta o wiele mniejszym obciążeniem. Nie bez powodu sięgają po niego najlepsze kliniki stomatologiczne w Polsce. Można go bowiem zastosować w leczeniu stomatologicznym, endodontycznym, periodontycznym, ortodontycznym czy chirurgicznym. Dużą zaletą jest fakt, że można go także stosować u dzieci, a także osób, u których przeprowadza się zabieg wszczepienia implantów (więcej o implantach: http://www.dentestetica.pl/leczenie/implanty-zebow/). Znieczulenie komputerowe jest wprost idealne dla osób z dentofobią.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ