W dawnych Chinach stopy miały ogromne znaczenie. Mówiono, że wygląd stóp bezpośrednio przekłada się na sposób funkcjonowania całego organizmu. Dlatego tak istotnym było dbanie o ich ładny wygląd. Co więcej – było to miejsce uznawane za bardzo intymne – Chinki nie zakrywały w pierwszym momencie ciała, lecz właśnie stopy…

Kropla prawdy w oceanie legend

I choć dzisiaj generalnie jednak nie wierzymy, że stan stóp bezpośrednio przekłada się na stan naszego organizmu, to jednak brzydkie stopy na pewno pogarszają w znaczącym stopniu nasze samopoczucie. Brzydkie, popękane pięty, skórki przy paznokciach, nieładny kształt paznokci czy warstwy zrogowaciałego naskórka, otarcia lub odciski nie tylko brzydko wyglądają i uniemożliwiają nam założenie sandałek, lecz także bolą często podczas chodzenia.

Co możemy z tym zrobić? Klasyczne, popularne metody obejmują przede wszystkim złuszczanie naskórka przy pomocy ciepłej wody i następnie – pumeksu. Wiele kobiet stosuje także przeróżne peelingi, maseczki, kremy zmiękczające i całą masę przeróżnych innych środków. Niestety wiele z nich, jest łagodnie rzecz ujmując – nieskuteczna.

Zabieg frezowania stóp

Dlatego też wiele zazwyczaj decydujemy się na pójście do kosmetyczki. Tam prawdziwym hitem jest zabieg frezowania stóp przy użyciu frezarki podologicznej, czyli urządzenia zdejmującego nadmiar naskórka za pomocą specjalnych frez. Zabiegi te jednak nie są tanie. Ponadto nie każdy z nas lubi, kiedy ktoś obcy zajmuje się naszymi piętami.

Dzisiaj jednakże każda z nas może przeprowadzić zabieg frezowania stóp u siebie w domu! Potrzebna nam do tego będzie oczywiście frezarka podologiczna. Gdzie ją kupimy? Praktycznie w każdym sklepie ze sprzętem elektronicznym. Jaka zaś jest cena? Jest ona uzależniona od ilości funkcji, jakie potrzebujemy jednak generalnie oscyluje wokół kilkudziesięciu do kilkuset złotych.

Zakup frezarki podologicznej

Warto jednak pamiętać, że frezarka podologiczna jest nieco bardziej skomplikowanym urządzeniem niż np. suszarka do włosów. Warto zatem poczytać wcześniej albo obejrzeć filmiki i wysłuchać rad, w jaki sposób inne użytkowniczki wykonały swój pierwszy zabieg frezowania stóp.

Podczas zakupu zaś należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ilość obrotów – ta najwyższa wcale nie będzie najlepsza do samodzielnego frezowania. Warto także spojrzeć na głośność oraz system filtrów naszej przyszłej frezarki podologicznej. Przemyślany zakup i rozważne wykonanie pierwszego zabiegu na pewno sprawią, że długo będziemy się cieszyły pięknymi stopami. A któż to wie – może zdrowe, wypielęgnowane stopy pomogą nam w walce z dolegliwościami całego ciała?

Artykuł przygotowany we współpracy z Beauty System

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ