Kosmetyki na noc

Podobnie jak my odpoczywamy w nocy, tak samo w nocy odpoczywa nasza skóra i włosy. Jest wtedy lepiej ukrwiona i łatwiej wchłania substancje odżywcze. To sprzyja jej regeneracji. W celu przyśpieszenia tego procesu warto stosować odpowiednie kosmetyki.

Kosmetyki na noc

Najważniejszym zabiegiem pielęgnacyjnym na koniec dnia jest oczyszczanie twarzy. Jest to jednak zabieg niewystarczający. Powinniśmy dobrać odpowiedni dla naszej cery krem na noc, który dostarczy cerze odpowiednich substancji odżywczych. Warto także pamiętać o odpowiednich odżywkach dla brwi, rzęs i włosów.

Kremy na noc i na dzień

To dwa podstawowe rodzaje kremów, które mają zapewnić właściwą kondycję naszej cerze. Ich zadania są jednak zupełnie różne. Krem na dzień ma przede wszystkim chronić naszą cerę przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Zadaniem kremów na noc jest regeneracja skóry i dostarczenie jej niezbędnych substancji odżywczych, dlatego kremy te wzbogacane są o niezbędne witaminy.

Kremy na noc – jakie wybrać

Jednym z najważniejszych kremów jest krem pod oczy. Szybko regeneruje skórę, odżywia ją i nawilża. Druga kategoria to kremy do twarzy, które redukują wydzielanie serum i spowalniają proces starzenia się. Systematycznie stosowane przynoszą doskonale efekty.

Odżywki do rzęs i brwi

Kremy dla cery to nie jedyne kosmetyki, które powinnyśmy stosować przed udaniem się na spoczynek. Naszej uwagi wymagają także brwi i rzęsy. Stosowanie odpowiednich odżywek zapewnia nie tylko ich regenerację, ale przede wszystkim znacznie intensywniejszy wzrost. Dzięki temu w krótkim czasie brwi i rzęsy staną się dłuższe i gęściejsze. Zaletą kosmetyków jest fakt, że nie podrażniają oczu.

Wzmacnianie włosów

Nocnej regeneracji wymagają również włosy. Przez cały dzień narażone są na działanie czynników szkodliwych. Nałożona na noc maseczka skutecznie je zregeneruje i przywróci im naturalny blask.

Rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów do różnego rodzaju cery, włosów. Każdy bez problemu dostosuje je do swoich potrzeb.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ