Tatuaże - celebrycki must have

Trend na stałe ozdabianie swojego ciała tatuażami trwa w najlepsze, a szczególnie jest on widoczny wśród gwiazd show biznesu. Niektóre znane osoby mają po kilkanaście różnych tatuaży na ciele. Kto na polskich „salonach” upodobał sobie trwałe malunki na ciele?

Maja Sablewska jest jedną z gwiazd w Polsce, która ma wiele tatuaży i wcale nie powiedziała w tym zakresie ostatniego słowa. Pierwszym tatuażem, jaki sobie zrobiła, był napis umieszczony na plecach, pomiędzy łopatkami w języku angielskim: „Everything happens for a reason”, co jest filozofią życiową stylistki. Drugą trwałą ozdobą był tatuaż w kształcie litery „M” ze skrzydłami na karku. Skrzydła mają symbolizować wolność, oderwanie od rzeczywistości i poczucie swobody. Ponadto Maja Sablewska ma tatuaż na nadgarstku – napis Elemiah, czyli imię anioła stróża, szczęśliwą cyfrę – 9, datę symbolizującą ważne wydarzenie w życiu oraz napis „Rejectionis your protection”. Na ręce Mai w róży widnieje napis: „Non, Ut Edam, Vivo, Sed, ut Vivam, Edo”. Stylistka ma duży tatuaż anioła na boku brzucha oraz napis w języku hebrajskim na lędźwiach, symbolizujący sztukę milczenia. Na łamach magazynu „Party” Maja Sablewska pochwaliła się w 2016 roku kolejnym tatuażem w postaci napisu „Zachować siebie”.

Wiele polskich gwiazd ma tatuaże – na przykład Doda, w formie ogromnych skrzydeł na plecach, czy hebrajskiego napisu na przedramieniu. Najbardziej znana z tatuaży jest chyba Agnieszka Chylińska, która ma wiele kolorowych malunków na ciele. Radosław Majdan miał na ramieniu portret swojej ukochanej Dody, ale po rozstaniu musiał go przerobić na „starego Indianina”. Teraz znów planuje tatuowanie – twarz nowej ukochanej, Małgorzaty Rozenek. Na łopatce tatuaż z dwoma skrzyżowanymi pistoletami i różą oraz inicjałami Piotra Woźniaka-Staraka, ma Agnieszka Szulim, jego żona. Ewa Minge pokryła dużą część pleców, ramię, udo oraz łydkę jednokolorowym, czarnym tatuażem z motylami. Liczne tatuaże posiada blogerka Maffashion czy młoda aktorka Marta Wierzbicka.

Polskie gwiazdy i celebryci wzorują się w dużej mierze na gwiazdach zagranicznych, zwłaszcza zza oceanu. W dziedzinie tatuaży mają one duże osiągnięcia. Wytatuowana jest piosenkarka Rihanna, a jej czarne gwiazdki na szyi były miliony razy kopiowane przez fanów. Melanie Griffith miała na ramieniu serce z imieniem męża, ale po rozwodzie musiała to usunąć.

Tatuaże w postaci współrzędnych geograficznych miejsc narodzin dzieci posiada na swoim ramieniu Angelina Jolie i nie jest to jej jedyny tatuaż. W takich ozdobach lubuje się także Rita Ora, Miley Cyrus, Scarlett Johansson, Lenny Kravitz, Christina Aguilera, Lady Gaga, Pink, czy Dennis Rodman.

Bezdyskusyjnym „mistrzem” tatuażów jest tzw. Zombie Boy, czyli Kanadyjczyk Rick Genest. Jeszcze kilka lat temu był całkowicie anonimowy i szukał pracy. Zdecydował się radykalnie zmienić swój wizerunek i wytatuował na całym ciele ludzki szkielet. Efekt jest przerażający dla przeciętnego człowieka, ale świat mody go pokochał. Teraz nie może narzekać na brak pracy – chodzi po wybiegach słynnych domów mody i bierze udział w sesjach zdjęciowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ