Mądre zarządzanie budżetem

Jest wiele przykładów działań kompleksowych, nastawionych na oszczędzanie pieniędzy w każdej kategorii wydatków, planowanie, opracowywanie budżetu, itp. Istnieją też sposoby doraźne, które warto wprowadzić w życie na zasadzie nawyku. To proste czynności, które zapewniają oszczędności bez absolutnie żadnych wyrzeczeń. Chodzi o proste przyzwyczajenia i banalne strategie, które sprawią, że w naszym portfelu zostanie zdecydowanie więcej pieniędzy.

Aby zaoszczędzić pieniądze trzeba po prostu… oszczędzać pieniądze. Czyli brać swoje pieniądze do ręki i odkładać je tam, gdzie będą się gromadzić i mnożyć. W niewielkim wymiarze, możemy robić w domu na zasadzie skarbonki. Zwykłej, realnej skarbonki w formie np. słoika, do którego będziemy wrzucać wszystkie drobne pieniądze, jakie zostaną nam każdego dnia w portfelu z transakcji gotówkowych.

Wydaje się absurdalne, ale wystarczy kilka tygodni, aby zobaczyć, że ma to jak najbardziej sens. Nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele drobniaków co dzień przemyka przez nasze dłonie. Kiedy odkładamy reszty do skarbonki, nie odczujemy braku pieniędzy, a kwota będzie rosła z dnia na dzień. Oczywiście nie nazbieramy w ten sposób jakiejś horrendalnej kwoty, ale kilka dodatkowych stówek na wakacje, czy wymarzony prezent to już coś.

Bardzo ważne jest to, aby pozbyć się nadmiaru produktów bankowych, które narażają nas na straty. Wszyscy wiemy, co to jest karta debetowa i jak może nas zwieść na manowce, jeśli stracimy kontrole nad wydatkami. Najlepiej w ogóle usunąć możliwość zaciągania długu.

http://www.kosmetomania.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ