Manekiny krawieckie – z nimi szycie staje się prostsze!

Manekiny krawieckie dla większości z nas są oznaką profesjonalizmu danego krawca, czy też krawcowej. W związku z tym nie wyobrażamy sobie, by mogło ich zabraknąć w nawet najmniejszej pracowni. Jednak dla samych rzemieślników tych zawodów prestiż to nie wszystko. Liczy się również sprawienie, by ich praca stała się łatwiejsza i bardziej wydajna.

Manekiny krawieckie – w jaki sposób ułatwiają pracę?

Manekiny krawieckie potrafią realnie zwiększyć komfort pracy krawców. W jaki sposób? Po pierwsze można na nich układać materiał jak na żywej osobie, co daje pogląd jak dana rzecz będzie wyglądała na noszącej ją osobie. Dodatkowo dowolna możliwość wbijania szpilek sprawia, że nanoszenie poprawek przestaje być uciążliwe. Manekiny krawieckie dają również możliwość znacznie łatwiejszego szycia produktów z tzw koła, co jest bardzo uciążliwe w przypadku tworzenia produktów na stole krawieckim. Manekin ma także tą zasadniczą zaletę, że można na nim testować wiele stylizacji, bez obaw o zmęczenie i zniechęcenie modela. Jeśli szycie odbywa się na zamówienie to nie trzeba również każdorazowo do przymiarki zapraszać klienta, co jak wiadomo może być dla niego uciążliwe.

Manekiny krawieckie – dostępne rodzaje

Manekiny krawieckie występują w różnych wariantach. Najbardziej popularne są jednak trzy rodzaje: styropianowe, drewniane i regulowane. Wszystkie inne opcje występują stosunkowo rzadko. Najbardziej popularną opcją jest ta styropianowa. Dzieje się tak głównie za sprawą stosunkowo niskiej ceny tego rozwiązania. Manekiny krawieckie styropianowe posiadają jednak znacznie więcej zalet. Mianowicie są one lekkie i zdecydowanie łatwo dostępne. Dodatkowo pracujący przy nich krawiec zyskuje możliwość dowolnego wbijania szpilek w ich powierzchnię. Dzięki temu szycie staje się dużo prostsze. Zasadniczym minusem z kolei będzie tutaj trwałość tego rodzaju kukieł. Niestety nie przetrwają one tyle co drewniane. Te właśnie nie dość, że będą znacznie bardziej wytrzymałe to jeszcze są uważane za bardziej prestiżowe. Takie walory maja niestety dla potencjalnego nabywcy przełożenie na wyższą cenę. Można to sprawdzić np. w sklepie internetowym https://my-mannequins.pl/. Na samym końcu manekiny regulowane, które dzięki swoim możliwościom zmian wymiarów stają się bardzo funkcjonalne. W nie również można dość łatwo wbijać szpilki. Niestety słabej jakości pokrętła mogą szybko się zużyć, a cena manekina jest dość wysoka. Niezależnie od tego jaki model stanie w pracowni, to z całą pewnością poprawi on nie tylko jej wygląd, ale również wpłynie na wykonywaną pracę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ