Medycyna estetyczna anti-aging – zatrzymaj upływ czasu

Upływający czas odciska piętno na naszym wyglądzie. Można go jednak spowolnić, a nawet całkowicie zatrzymać – tym zajmuje się medycyna estetyczna anti-aging.

Utrata jędrności skóry, zmarszczki, zmiana owalu twarzy, pojawienie się przebarwień, nadmierna suchość skóry – to tylko niektóre skutki starzenia się widoczne na twarzy. Dzisiaj mamy jednak do dyspozycji bogaty arsenał kosmetyków i zabiegów, z którymi można zredukować te zmiany i im zapobiegać.

Medycyna estetyczna anti-aging to zdecydowanie najbardziej skuteczny sposób na walkę ze skutkami upływającego czasu. Czym dokładnie jest i jakie oferuje rozwiązania dla osób, które chcą wyglądać młodo niezależnie od swojego wieku?

Odpowiedzi na te pytania udzielamy wraz z blogiem o zabiegach medycyny estetycznej anti-aging oraz o zdrowiu i urodzie: http://naturalnepiekno.eu/.

Anti-aging – co to jest?

Pod pojęciem anti-aging kryje się szeroka gama usług i produktów o charakterze przeciwstarzeniowym. Pozwalają one na spowolnienie zegara biologicznego w stosunku do wieku metrykalnego – chronologicznego.

Obecnie odmładzanie z wykorzystaniem anti-aging nie jest niczym rzadkim. Chcemy wyglądać młodo na długi czas, ponieważ młodość kojarzona jest z pięknem, dynamiką, zdrowiem.

Aby uzyskać efekt anti-aging, czyli spowolnić upływ czasu, kobieta lub mężczyzna mogą stosować różne procedury i produkty, na przykład kosmetyki i zabiegi, ale również ważna jest dieta, ruch, dbanie o zdrowie, redukcja stresu, aby nie tylko wyglądać lepiej, ale także czuć się młodo.

Medycyna estetyczna anti-aging

Wśród szerokiej gamy usług i produktów anti-aging znajduje się również medycyna estetyczna, która skupiona jest na osiągnięciu efektu przeciwstarzeniowego.

To różnorodne zabiegi stosowane na twarz i na ciało, które pozwalają na przywrócenie skórze młodego wyglądu, a także zapobiegające przedwczesnemu starzeniu się skóry. Są to zabiegi nieinwazyjne albo mało inwazyjne, wysoce skuteczne i bezpieczne.

Przykładowe zabiegi medycyny estetycznej anti-aging:

  • mezoterapia – zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry specjalnymi koktajlami ze składnikami aktywnymi, młodzieńcza uroda jest zachowana na dłużej
  • usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym – pozwala na skuteczne wypełnienie pierwszych zmarszczek i zapobiega powstawaniu następnych
  • peelingi medyczne – głęboko oczyszczają skórę twarzy, przywracając jej młody wygląd, zmniejszają widoczność zmarszczek, likwidują przebarwienia, blizny, odświeżają skórę, nadają jej rozświetlony wygląd
  • masaże – regularne masowanie skóry także może poprawić jej wygląd, sprawić, że będzie lepiej ukrwiona i odżywiona, bardziej jędrna
  • zabiegi laserowe – regenerują skórę i nadają jej młodszy wygląd

Odpowiedni rodzaj zabiegu dobierany jest w zależności od stanu skóry oraz oczekiwań klienta przez lekarza medycyny estetycznej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ