schronisko

Szukając pracy dla siebie, przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na to, co lubimy robić i w czym jesteśmy dobrzy. Według Konfucjusza – chińskiego filozofa, jeżeli znajdziemy pracę, którą kochamy, to nie przepracujemy ani jednego dnia w swoim życiu. Co jednak w przypadku, w którym zwierzęta są naszą miłością? W takim przypadku powinniśmy zastanowić się nad podjęciem pracy w schronisku. Czy możemy taką pasję połączyć z zarobkiem i możliwością utrzymania się? Sprawdźmy to!

Przeczytaj. też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-pracownikiem/ 

Jak wygląda praca w schronisku?

Jest to zawód, który z pewnością nie należy do najłatwiejszych. Mimo tego, że nie potrzebujemy kończyć żadnych kursów, ani posiadać szkoły wyższej, aby dostać się na to stanowisko pracy. W zależności od tego, na jakim stanowisku będziemy w schronisku pracownicy dzielą się na dwa rodzaje: pracownicy administracji i pracownicy obsługi. 

Administracja zajmuje się dokumentami, czyli inaczej mówiąc pracuje w biurze schroniska. Przyjmuję pieski, prowadzi dokumentację, pilnuje umów adopcyjnych oraz wszystkiego innego co związane jest z papierkową robotą.

Pracownicy obsługi tak naprawdę opiekują się zwierzakami. Pracują zazwyczaj w systemie trzyzmianowym, ponieważ przy zwierzakach jest naprawdę wiele obowiązków i roboty nie brakuje.

Jakie wymagania i obowiązki stoją przed kandydatem na pracownika schroniska?

W internecie można znaleźć obowiązki, których oczekuje się od kandydatów do pracy w schronisku. Dodatkowo możemy znaleźć też wymagania, które stoją przed w każdym kandydatem. 

Pracodawcy wymagają od pracownika schroniska: 

  • humanitarnego podejścia do zwierząt, znajomością topografii miasta, w którym znajduje się schronisko, 
  • prawa jazdy kategorii, 
  • dyspozycyjności. 

Co należy do zadań pracownika schroniska?

  • Opieka nad powierzoną grupą zwierząt.
  • Ocena i dbanie o dobrostan zwierząt.
  • Współpraca z lekarzem weterynarii.
  • Wykonywanie interwencji na terenie gminy – miasta Gdańska oraz wszelkich czynności związanych z przyjęciem odłowionych zwierząt do Schroniska.
  • Wykonywanie czynności spedycyjnych (załatwianie formalności dokumentacyjnych).
  • Dbałość o powierzony pojazd (stan techniczny, obsługa codzienna, czystość).

Zobacz też: http://www.frywolna.pl/jak-wyglada-praca-w-schronisku-dla-zwierzat/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ