wyprawce dla noworodka

Przygotowana zawczasu wyprawka dla noworodka może zaoszczędzić rodzicom mnóstwo stresu. Warto skompletować ją wcześniej, by przed samym rozwiązaniem cieszyć się radosnym oczekiwaniem i uniknąć niepotrzebnych nerwów. Poza wyprawką, którą przyszła mama powinna zabrać ze sobą do szpitala, wśród zakupionych dla noworodka rzeczy nie powinno zabraknąć również takich, które umożliwią przemieszczanie się z dzieckiem oraz ułatwią opiekę nad nim.

Zacznijmy jednak od tego, co należy zabrać ze sobą do szpitala. Torbę do porodu warto przygotować już na kilka tygodni przed jego planowanym terminem. Co należy do niej spakować?

Szpitalna wyprawka dla noworodka

Zanim zabierzesz się za kompletowanie wyprawki do szpitala, skontaktuj się z konkretną porodówką. Uzyskasz tam informację o niezbędnych do zabrania rzeczach. Większość szpitali przygotowuje listę rzeczy, którą przyszła mama powinna zabrać dla noworodka ze sobą. Dzięki temu spakowanie szpitalnej torby staje się znacznie łatwiejsze. Należy przy tym pamiętać, że lista może się różnić w zależności od konkretnej porodówki.

Tym, co z całą pewnością – bez względu na miejsce, w którym zamierza rodzić mama – będzie dla dziecka niezbędne, jest becik, czyli inaczej rożek. To w nim na początku będzie układane maleństwo. Potrzebny będzie też ręcznik dla dziecka oraz tetrowe pieluszki. Wśród ubranek, które należy spakować do torby, szpitale najczęściej wymieniają kaftaniki i śpioszki, a także pajacyki. Zazwyczaj wystarczą trzy komplety. Potrzebne będą również dwie bawełniane czapeczki, skarpetki i łapki niedrapki. Wszystkie tekstylia dla dziecka powinny zostać wcześniej wyprane w płatkach mydlanych i dwukrotnie wypłukane, a następnie wyprasowane.

Poza tym do torby należy spakować również jednorazowe pieluszki oraz wilgotne chusteczki do pielęgnacji niemowląt. Koniecznie należy pamiętać o maści na odparzenia oraz mydełku lub płynie do kąpieli, który można stosować już od pierwszego dnia życia. Szpitale informują też o konieczności zabrania ze sobą środka przeznaczonego do pielęgnacji kikuta po odcięciu pępowiny.

Jak bezpiecznie przemieszczać się z noworodkiem?

Poza rzeczami, które należy zabrać do szpitala, warto pamiętać także o takich, które umożliwią nam poruszanie się z dzieckiem i przemieszczanie na bliższe oraz dalsze odległości. Już na pierwszą podróż ze szpitala do domu koniecznie należy zabrać fotelik samochodowy. Wybierz taki, który jest przeznaczony dla najmłodszych dzieci i w pełni bezpieczny dla noworodków. Odpowiednie modele znajdziesz na stronie Wozki-Foteliki.pl.

Rodzice powinni zaopatrzyć maluszka również w wózek. Do wyboru mają modele głębokie albo wózki wielofunkcyjne, które rosną wraz z dzieckiem. Co to oznacza? To niezwykle wygodna alternatywa dla rodziców, którzy zamiast kupować kolejno wózek głęboki i spacerówkę wolą kupić jeden, który z łatwością można przekształcić z głębokiego poprzez usunięcie gondoli w wersję spacerową.

Czego nie powinno zabraknąć w mieszkaniu noworodka?

Przygotowania na powitanie noworodka wymaga również mieszkanie. Koniecznie powinny się w nim znaleźć meble dla dziecka, a wśród nich łóżeczko dla niemowląt. Szeroki wybór łóżeczek pozwala dostosować mebel do oczekiwań rodziców. To może być klasyczne łóżeczko ze szczebelkami albo dostawka, która stanie tuż przy łóżku rodziców. Do wyboru są też kołyski oraz koszyki dla najmłodszych.

Jak widzisz, przygotowanie na narodziny dziecka wymaga skompletowania kilku istotnych akcesoriów. Niektóre z nich – jak wózek z gondolą – będą służyły dość krótko – inne, na przykład łóżeczko – zdecydowanie dłużej. Szczególnej uwagi wymaga również kompletownie wyprawki do szpitala. Aby nie pominąć niczego podczas pakowania torby, warto wcześniej zadzwonić na porodówkę i zapytać o listę niezbędnych rzeczy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ