Mała kuchnia

Czy niewielki metraż musi zawsze wiązać się z ograniczeniami? Niekoniecznie – nowoczesna technologia stawia przed nami wiele udogodnień, także w zakresie wyboru małego AGD. Mini ekspresy do kawy nie ustępują pod względem funkcjonalności urządzeniom o większych gabarytach, na co więc zwrócić uwagę, kupując ekspres do kawy? Podpowiadamy!

Wysoka funkcjonalność

Mały ekspres do kawy to doskonałe rozwiązanie dla posiadaczy niewielkich przestrzeni. Niegdyś wybór urządzeń był dość ograniczony, jednak teraz nie trzeba iść na kompromis. Ekspresy o niewielkich wymiarach odznaczają się równie dużą funkcjonalnością jak te, które możemy zobaczyć w kawiarniach. W praktyce oznacza to jedno – nawet w przypadku nieustawnych kuchni o małej powierzchni roboczej nie trzeba rezygnować z pysznej, świeżej kawy, przygotowanej w ekspresie.

Jakie parametry są kluczowe podczas wyboru urządzenia? Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na ciśnienie – przyzwoite ekspresy, które zapewnią nam dobrą kawę generują je na poziomie do 15 barów. Jednak, aby przygotować profesjonalną kawę warto wybrać urządzenie, które wytwarza ciśnienie na poziomie do 19 barów. Mały ekspres do kawy na kapsułki oferowany przez renomowanego producenta, np. Nespresso, będzie w stanie zapewnić nam taki poziom ciśnienia. Przykładowo model Essenza Mini posiada wymiary 8,4 x 20 x 33 cm, a jednocześnie wyposażony został w funkcje zbliżone do tych, którymi mogą pochwalić się profesjonalne ekspresy kawiarniane. Gabaryty i przydatne opcje to jednak nie wszystko! Równie ważna jest prosta obsługa i czas, w którym przygotujemy doskonałą kawę.

Intuicyjna obsługa

Mały ekspres do kawy na kapsułki pozwala na przygotowanie doskonałej kawy w ekspresowym tempie, a do tego jego obsługa jest niezwykle prosta. Wystarczy napełnić zbiornik wodą, włożyć kapsułkę z kawą do urządzenia, nacisnąć przycisk lub ustawić dźwignię w odpowiednim kierunku, a resztę pracy wykonuje za nas ekspres. Zmielona i hermetycznie zamknięta do tej pory w kapsułce kawa zostaje poddana wysokiemu ciśnieniu, a następnie spływa wprost do filiżanki.

Co więcej – posiadając kapsułkowy ekspres do kawy, nie trzeba martwić się o rozsypane fusy na blacie kuchennym. Nie ma konieczności samodzielnego mielenia ziaren, jak w przypadku ekspresów kolbowych czy korzystania ze zwykłej kawiarki. Dzięki temu, że świeżo zmielone ziarna kryją się w małej kapsułce, która zostaje przebita dopiero w ekspresie, nasz ulubiony napój zachowuje wszystkie walory smakowe i niepowtarzalny aromat.

Zawsze świeża kawa w kapsułce

Co odpowiada za smak i aromat kawy? Oczywiście najwyższej jakości świeżo zmielone ziarna. Kawa w kapsułce jest hermetycznie zamknięta, dzięki czemu nie ma ryzyka, że zwietrzeje lub będzie narażona na działanie czynników zewnętrznych, takich jak słońce, powietrze czy wilgoć. Mały ekspres do kawy daje wiele możliwości przygotowania dowolnego napoju – espresso, lungo, cappuccino, americano, a może latte? Kawa w kapsułce charakteryzuje się mnogością aromatów. Miłośnicy słodkich smaków mają do wyboru między innymi kawę o nutach karmelu, wanilii czy gorzkiej czekolady. Wybierając ekspres, dobrym pomysłem będzie więc zapoznanie się z ofertą kapsułek dostępnych w asortymencie producenta. Za pomocą ekspresu na kapsułki można przygotować codziennie inną kawę dosłownie w kilka chwil!

Nowoczesny design

W przypadku ekspresów do kawy liczą się nie tylko funkcjonalności, ale również design. Urządzenie może stać się elementem wyposażenia, który – poza funkcjonalnością – doda kuchni nieco nowoczesnego charakteru i podkreśli charakter tego pomieszczenia. Niewielkich rozmiarów sprzęt idealnie wpisze się w aranżacje klasyczne, minimalistyczne czy bardziej awangardowe. Z pewnością każdy miłośnik dobrej kawy znajdzie model doskonale odpowiadający jego oczekiwaniom!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ