Ratunku! Czy ja łysieję?

Wypadanie włosów to całkowicie naturalny proces. Problem pojawia się w momencie, gdy włosów zaczyna wypadać zbyt dużo. Przyjmuje się, że tracenie ponad stu włosów dziennie oraz nagłe zmiany w owłosieniu kwalifikuje się jako problematyczne. Nic dziwnego, że większość osób zaczyna nieco panikować i szukać najlepszej metody, aby zatrzymać ten proces. Nie ma jednego dobrego sposobu, aby zatrzymać wypadanie włosów. Wszystko tak naprawdę zależy od powodu, przez który tak się dzieje. Włosy mogą nadmiernie wypadać z wielu przyczyn. Do najważniejszych zaliczymy:
– stres,
– niedożywienie,
– zaburzenia hormonalne,
– choroby skóry głowy i choroby autoimmunologiczne,
– zatrucie metalami ciężkimi,
– łysienie dziedziczne androgenowe,
– nagła zmiana diety i utrata dużej masy ciała,
– niektóre leki,
– długotrwałe przeziębienie,
– niektóre zabiegi fryzjerskie, na przykład częste farbowanie i tapirowanie,
– palenie papierosów.
Włosy są bardzo wrażliwe i jako pierwsze reagują na wszelkie poważniejsze problemy zdrowotne. Dlatego zanim zdiagnozujemy prawdziwy problem warto zainwestować w różne preparaty na wypadanie włosów. W ten sposób wzmocnimy je i odżywimy, może chociaż ich część uda się ocalić smutnego losu w koszu na śmieci. Na pewno szybciej odzyskają dawny blask, kiedy już odkryjemy i zaleczymy problem podstawowy. Do najpopularniejszych środków przeciw wypadaniu włosów należą szampony i odżywki. Na rynku dostępnych jest ich bardzo wiele, każdy znajdzie coś co przypadnie mu do gusty. Każdy ma inne włosy i inne specyfiki będą na niego lepiej działały. Bardzo dobrze działają różne maski wzmacniające. Ich użycie wymaga odczekania pewnego czasu po nałożeniu, ale efekty widać już po pierwszym zabiegu. Świetnie rezultaty daje również peeling skóry głowy. Po za oczywistymi korzyściami związanymi z oczyszczeniem skóry głowy dobry peeling wzmocni cebulki włosów, dzięki czemu będą troszeczkę rzadziej wypadać. Regularnie wykonywany zabieg wspomoże również wchłanianie substancji odżywczych przez cebulki włosów. Peeling można kupić gotowy w dobrej drogerii lub zrobić samemu w domu. Najprostszy sposób na domowy scub to dodanie 1-2 łyżeczki cukru trzcinowego do szamponu. Podobnie można użyć fusów kawy lub soli. Bardzo dobrze zadziała peeling z dodatkiem aktywnego węgla. Przede wszystkim osoby, które mają osłabione włosy częstym modelowaniem i farbowaniem powinny spróbować tego preparatu. Węgiel idealnie oczyści skórę głowy i włosy z zanieczyszczeń i resztek środków chemicznych. Kosmetyków wzmacniających włosy jest bardzo dużo. Jedne działają lepiej, inne gorzej. Dużo zależy od naszych włosów i tego jak przyłożymy się do wykonania zabiegu, przy nowych specyfikach watro przeczytać „sposób użycia” . Przede wszystkim jeśli producent zaleca stosowanie preparatu przez dłuższy czas, to nie oczekujmy spektakularnych efektów po jednej aplikacji.
Gęste i błyszczące włosy od wieków utożsamiane są z symbolem piękna i witalności. Nie dzieje się tak bez powodu. Osoba o naturalnie pięknych włosach jest najczęściej w kwiecie wieku, zdrowa i pełna energii. Warto obserwować swoje włosy, bo czasem z dnia na dzień potrafią stracić swój blask, a to może być znak, że dzieje się coś niedobrego.

http://www.alterstyl.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ