Większość, o ile nie wszyscy nałogowi palacze prędzej czy później dochodzą do momentu, w którym na myśl przychodzi im żeby raz na zawsze pożegnać się z nałogiem. Jeżeli jesteś w tej grupie i myśli przychodzą coraz częściej, a Ty po każdym papierosie czujesz wyrzuty sumienia, powinieneś zastanowić się czy jesteś gotowy na zmianę swojego życia.

każda zmiana zaczyna się od prawidłowego nastawienia i szczerych chęci osoby rzucającej nałóg. Należy być pewnym swojego postanowienia, dzięki temu będziesz silniejszy w kontakcie z pokusami, których spotkasz na swojej drodze wiele… Pocieszające jest to, że obecnie na rynku istnieją różnorodne środki pomocne podczas rzucania palenia : tabletki na rzucenie palenia , gumy, herbatki ziołowe, kapsułki. 

Czy istnieje dobry moment na rzucenie palenia?

Biorąc po uwagę tragiczne dla organizmu skutki palenia, każdy moment żeby skończyć z nałogiem jest dobry. Istnieją jednak okoliczności, które mogą pozytywnie wpłynąć na rzucenie palenia. Palenie papierosów to swojego rodzaju rytuał, który powtarzamy o konkretnych porach, w konkretnych miejscach i z tymi samymi ludźmi. Przykładowo każdy dzień pracy rozpoczynamy od papierosa z kolegami z biura, a także nie wyobrażamy sobie wyjścia z przyjaciółmi na piwo bez klasycznego dymka… Zatem, w większości przypadków palenie papierosów wiąże się z okolicznościami i otoczeniem w jakim funkcjonujemy na co dzień.

Zrób sobie wakacje od palenia!

Dobrym momentem narzucenie palenia może być zmiana otoczenia, dłuższy wyjazd lub wakacje, podczas których nasz plan dnia i otoczenie zdecydowanie różni się od dobrze nam znanego. Nowe sytuacje nie będą kojarzyły nam się z paleniem, co stanowi połowę sukcesu. Dodatkowo możemy wspomóc się środkami, które usuwają nikotynę z organizmu. Kluczowym i decydującym momentem jest powrót do domu, czyli naturalnych warunków życia, wówczas wracamy do sytuacji i pokus, z którymi musimy się w pierwszych tygodniach zmierzyć. Później będzie już tylko lepiej, aż w końcu zupełnie pozbędziesz się chęci na zapalenie, pozostanie tylko duma, że w końcu udało Ci się tego dokonać.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ