Szampon organiczny

Naturalne kosmetyki zdobywają coraz większe rzesze zwolenników. Decydujemy się na taki wybór głównie z uwagi na zdrowie skóry oraz włosów. To bardzo dobrze, że rośnie nasza świadomość dotycząca ekologicznych wyborów. Szampon organiczny to świetny przykład produktu kosmetycznego, który jest uniwersalny. Dzięki temu, że pozbawiony jest sztucznych i groźnych składników oraz związków, jest produktem uniwersalnym – dla całej rodziny. Przyjrzyjmy się dokładnie, dlaczego tego typu szampony są lepsze od tych, z których do tej pory korzystaliśmy.

 Szampon organiczny bez SLS

 Szampony bez SLS, a dokładnie pieniących detergentów, pienią się dużo mniej. Nie oznacza to jednak, że bez aktywnej piany, włosy pozostaną brudne. Używanie organicznych szamponów jest trudniejsze niż tradycyjnych. Umycie włosów takim szamponem trwa nieco dłużej, niemniej jednak czego nie robi się dla zdrowia. Szampon organiczny po długotrwałym stosowaniu odżywi zniszczone włosy, nada im blasku i energii. Tego typu szamponem można myć włosy każdego dnia, ponieważ nie jest obciążający, jak ma to miejsce w przypadku tradycyjnych szamponów.

Szampon organiczny

Szampon organiczny – jakie zalety?

Warto zauważyć, że naturalne szampony są produkowane z cennych roślinnych ekstraktów oraz minerałów. Dodatkowo szampon organiczny to taki, który nie posiada składników modyfikowanych genetycznie, czyli GMO. Decydując się na brak chemii w szamponach, stawiamy na poprawę stanu skóry głowy, czyli brak swędzenia, pieczenia, łupieżu oraz wielu innych dolegliwości. Dzięki stosowaniu naturalnych szamponów włosy nie są obciążane silikonami, nie łamią się, wyglądają jak zdrowe, ponieważ są zdrowe.

Jak odróżnić naturalne kosmetyki?

 Jak w każdej dziedzinie i branży znajdą się pseudo producenci, którzy będą chcieli nas oszukać. Pod nazwą szamponu organicznego będą chcieli oszukać kupujących. Co zrobić, aby nie dać się nabić w butelkę? Na pewno czytać etykiety produktów kosmetycznych. Warto pamiętać więc, że w składzie naturalnego kosmetyku nie ma: syntetycznych emulgatorów, parabenów, nanocząsteczek lub pochodnych ropy naftowej, silikonów, syntetycznych barwników, kompozycji zapachowych czy też glikolu.

 Naturalne kosmetyki – podsumowanie

 Kosmetyki naturalne to samo dobro dla naszego zdrowia. Brak groźnych substancji dla naszej skóry czy włosów oznacza, że możemy bezpiecznie korzystać z produktu, a co więcej liczyć w najbliższym czasie na poprawę wyglądu. Pamiętaj, że każdego dnia możesz natknąć się na ponad 500 szkodliwych chemikaliów. To wartość, którą warto z uwagi na własne zdrowie zmniejszyć.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ