Naturalny szampon do włosów

Dzięki temu, że o naturalnych produktach kosmetycznych mówi się obecnie bardzo dużo, coraz więcej osób decyduje się na ich użytkowanie. Świetnym przykładem tego typu kosmetyków jest naturalny szampon do włosów, który nie zawiera składników groźnych dla zdrowia skóry głowy i włosów. Dzięki regularnemu stosowaniu takiego szamponu jesteśmy w stanie nie tylko zadbać o piękny wygląd włosów, ale tez pozbyć się raz na zawsze frustrujących dolegliwości. Sprawdźmy, co warto wiedzieć na temat naturalnych szamponów.

Naturalny szampon do włosów – moc drzemiąca w naturze

 

Brak chemii w szamponie oznacza samo zdrowie dla skóry głowy i włosów. Stosowanie tytułowego szamponu to najlepsze, na co można się zdecydować. Poza tym jest to wybór uniwersalny. Szampon nadaje się dla całej rodziny. Szampony bez zawartości SLS delikatnie oczyszczają włosy. SLS to laurylosiarczan sodu, który niestety nie został stworzony z myślą o składniku kosmetyków. Najpierw był wykorzystywany w przemyśle ciężkim jako silny detergent czyszczący oraz odtłuszczający. Jest to substancja pianotwórcza. Warto pamiętać, że bez takiej aktywnej i toksycznej piany, włosy też da się umyć. Naturalny szampon do włosów jako środek alternatywny zawiera na przykład czynne substancje z aloesu, awokado czy rozmarynu.

 Naturalny szampon do włosówNaturalny szampon do włosówNaturalny szampon do włosów

Zalety naturalnego szamponu do włosów

 

Stosowanie naturalnych szamponów idzie na zdrowie. Skóra głowy nie swędzi, nie piecze, nie jest podrażniona. Włosy są miękkie i puszyste. Tytułowe szampony zapewniają włosom zdrowy blask, brak łamliwości, jak również zapobiegają ich wypadaniu. SLS to niewątpliwie najgroźniejszy składnik tradycyjnych szamponów, o którym warto wiedzieć jeszcze coś więcej. To właśnie SLS pozbawia skórę oraz włosy wilgoci, podrażnia, ale też ma zdolność przedostawania się do krwiobiegu. Za sprawą naturalnych szamponów możemy być pewni, że nie ryzykujemy.

Naturalny szampon włosów – podsumowanie

Unikanie środków chemicznych w kosmetykach okazuje się na szczęście coraz łatwiejsze. Można powiedzieć, że przy odrobinie poświęconego czasu nietrudno jest znaleźć dobrą drogerię internetową, gdzie kosmetyki są najwyższej jakości, ale też w stosunkowo korzystnej cenie. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że tego rodzaju kosmetyki pojawiają się nawet w tradycyjnych drogeriach. Warto przyjrzeć się dokładnie tym liniom kosmetycznym i wybrać dla siebie i całej rodziny nie tylko szampon, ale też na przykład płyn czy sól do kąpieli, balsamy do ciała, kremy, mydła, pasty do zębów czy środki do higieny intymnej.

 

[Głosów:1    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ