Tajlandia: co warto zobaczyć?

Jest jednym z najchętniej wybieranych kierunków turystycznych wypraw, a jej atrakcje przyciągają gości z całego świata. Tajlandia to wyjątkowa kultura, malownicze zakątki oraz budowle, obok których nie można przejść obojętnie. Nie brak tu pięknych zatok i plaż kuszących jasnym piaskiem, nie brak też ciekawych zabytków, które przypominają nam o długiej historii tego kraju oraz o jego wielokulturowym charakterze. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tym kraju? Oto kilka propozycji dla tych osób, które najbliższy urlop chcą spędzić na poznawaniu odległych zakątków świata.
Piękne wyspy to jeden z najcenniejszych skarbów, jakimi może się pochwalić Tajlandia – wakacje na pięknej plaży to marzenie, które można zrealizować m.in. na wyspie Ko Chang. To piękny skrawek ziemi leżący na wschodnim wybrzeżu Zatoki Tajlandzkiej, który może się pochwalić górską scenerią oraz licznymi wodospadami. Wypoczynek na tej wyspie będzie z pewnością ciekawym doświadczeniem dla każdego miłośnika przyrody, gdyż znaczna część tej wyspy wchodzi w skład Narodowego Rezerwatu Morskiego. Drugą wyspą, na której można nacieszyć się wypoczynkiem, jest Phuket. Jest to największa wyspa Tajlandii, znana z pięknych plaż oraz licznych kurortów. Dumą tej wyspy jest też miasto Phuket , mogące się pochwalić licznymi domami utrzymanymi w stylu chińskim lub portugalskim.
Kto chce poczuć klimat Tajlandii, poznać jej historię oraz kulturę, ten koniecznie powinien zaplanować swój wypoczynek w tym kraju w taki sposób, by znaleźć czas na dokładne zapoznanie się z atrakcjami Bangkoku. To tętniące życiem miasto może zaskoczyć nas swoimi kontrastami. Nie brak tu nowoczesnych budynków oraz tak ciekawych konstrukcji, jak Baiyoke Tower II, z którymi kontrastują pobliskie zabytki. W gronie tych najważniejszych znalazł się Wielki Pałac Królewski. Od XVIII wieku do połowy XX wieku była to oficjalna siedziba władców kraju. Dziś jest to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych, która przyciąga licznymi budynkami i świątyniami. Dla wielu osób głównym skarbem tego miejsca jest Świątynia Szmaragdowego Buddy, pochodząca pod koniec XVIII wieku. Inny świątynie, które warto zobaczyć w tym mieście, to Wat Arun, czyli Świątynia Świtu, oraz Wat Pho – Świątynia Leżącego Buddy.To jedna z największych świątyń w Tajlandii, w której można ujrzeć imponująca kolekcję wizerunków Buddy. Tym najsłynniejszym jest leżący Budda – posąg, od którego wzięła się nazwa świątyni. Warto mu się uważniej przyjrzeć, gdyż jest to jedno z najsłynniejszych przedstawień Buddy na świecie.
Tajlandia to nie tylko doskonale znane atrakcje, ale i miejsca, które czekają na większe zainteresowanie. Tradycyjne wioski, w których czas jakby się zatrzymał, rzeka Kwai,sierocińce dla słoni – oto atrakcje, dzięki którym wakacje z tym egzotycznym kraju mogą się dla każdego z nas stać wspaniałą przygodą. Tajlandia to prawdziwy raj dla każdego, kto kocha przygody i niezwykłe atrakcje, a przede wszystkim chce spędzić urlop na dobrej zabawie w niezwykłym otoczeniu.

http://www.weuropie.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUrokliwie pośród drzew
Następny artykułWczasy na mazurach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ