Blendery kosztują od kilkudziesięciu do nawet kilkuset złotych. Jeśli chcesz kupić tanie i dobre urządzenie, zapraszamy do zapoznania się z naszymi poradami!

Dzięki blenderowi możemy przygotowywać wiele różnych potraw jeszcze prościej i szybciej. Pyszne musy, zupy – krem, pesto, łatwiejsze siekanie warzyw i orzechów, a nawet lodu – to tylko kilka możliwości wykorzystania blendera. Jeśli też myślisz o jego zakupie, ale nie chcesz przeznaczać więcej niż 100 złotych na ten cel, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych kwestii.

Tani blender nie musi być zły!

Dość często możemy spotkać się z przekonaniem, że tani blender tak naprawdę nie będzie w stanie zapewnić nam skutecznego działania i szybko się zepsuje. Jednak tak naprawdę nawet w niskiej cenie możemy zakupić urządzenie, które będzie bardzo dobrym kuchennym pomocnikiem na długie lata.

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na konstrukcję blendera. Powinien być on w miarę ciężki, powinien być również wykończony metalową końcówką – będzie trwalsza od plastikowej. Jeśli chodzi o moc, im będzie ona wyższa, tym urządzenie lepiej poradzi sobie z trudnymi produktami, na przykład twardymi orzechami, lodem. Blender o słabszym silniku może szybko się przegrzewać i trzeba będzie robić przerwy blendowaniu.

Dodatkowe akcesoria – warto je mieć!

Gdy chcesz zakupić tani blender, w takim przypadku warto znaleźć model z dodatkowymi akcesoriami. Zwykły blender bez akcesoriów będzie kosztował nas nawet około 40-50 złotych, natomiast ten z dodatkami zwykle nie przekroczy 100 złotych.

Zestawy z blenderem zawierają między innymi akcesoria do malaksera – pojemnik i kielich, do którego podłączamy blender, końcówkę do ubijania piany, końcówkę do kruszenia lodu czy dodatki do łatwiejszego przechowywania – pojemniki oraz nakładki na nie.

Gdzie kupić tani blender?

Przede wszystkim warto rozpocząć od przejrzenia propozycji on-line. W sieci możemy już teraz znaleźć niedrogie i dobre blendery, które po zakupie mogą być u nas nawet kolejnego dnia.

Warto też porównać ceny w różnych porównywarkach i znaleźć dla siebie sklep, gdzie zakup nie będzie wiązany ze sporym wydatkiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ