Tworzenie akapitów w wordzie

Na studiach miałam przedmiot, który nazywał się edytory tekstów. Prowadził je bardzo inteligentny i sympatyczny wykładowca. Nazywał się Piotr. Atmosfera w sali nie zawsze była wesoła, ponieważ miał on swoje surowe zasady, które każdy student musiał przestrzegać. Podczas jednych zajęć zapytał się grupy studentów jak zrobić akapit w wordzie. W sali zaległa cisza, ponieważ zadał banalne pytanie i wszyscy zastanawiali się po co o to pyta.
Pan Piotr jednak miał swój cel. Cierpliwie czekał na to, co odpowiedzą studenci. Jednak każdy milczał i patrzył w ziemię. Wreszcie pan Piotr lekko zdenerwowany trwająca ciszą zwrócił się do najbliżej siedzącego studenta: Tomek, powiedz jak zrobić akapit w wordzie? Tomek, który lubił być w centrum uwagi powiedział, że wystarczy otworzyć nowy dokument i kliknąć klawisz Tab na klawiaturze. Pan Piotr uśmiechnął się ironicznie i spytał Tomka, czym według niego jest akapit? Tomek trochę się spłoszył i odpowiedział, że jest to odstęp, który robi się pisząc tekst. Pan Piotr roześmiał się i kazał się Tomkowi douczyć. Następnie znów spytał grupy studentów czym jest akapit. W sali zapadła nerwowa atmosfera, ponieważ nikt nie chciał wygłupić się swoją odpowiedzią przed innymi studentami i wykładowcą, który nakazałby wykonać dodatkowe zadanie. Wreszcie rękę podniosła Kornelia. Pan Piotr z poważną miną kiwnął głową w jej kierunku, pozwalając jej na odpowiedź. Kornelia przełknęła ślinę i powiedziała: Moim zdaniem akapit jest to taki blok tekstu, który składa się z kilku, kilkunastu, lub kilkadziesięciu zdań o podobnej tematyce. Tak jak pisze się wypracowanie: dzieli się je na wstęp, rozwinięcie i zakończenie. I każde z nich jest rozdzielone, i oddzielnie tworzą one akapity – lekko zawstydzona Kornelia skończyła mówić, a Pan Piotr z uśmiechem powiedział: Masz rację, dałaś radę powiedzieć to swoimi słowami. To nie takie straszne, tak, akapitów używa się, aby tekst, który piszemy był czytelniejszy. Tomek powiedział, jak robić akapit, ale nie powiedział czym akapit jest. Mam nadzieję, że od teraz wszyscy będziecie widzieli różnicę.
Zajęcia skończyły się a pan Piotr jeszcze parę razy pytał studentów o to jak zrobić akapit w wordzie – i czym jest akapit. Wszyscy pamiętali co odpowiadać.

http://www.bezpresji.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ