Wspaniała sala weselna

Wybór sali weselnej to zazwyczaj pierwsza rzecz, którą robimy po zaręczynach. Przed jej wyborem należy zwrócić uwagę na koszt oraz na jej wielkość. Kluczowe jest też wcześniejsze zarezerwowanie terminu.

Wielkość sali weselnej

Przed wyborem sali weselnej warto zaplanować ilu mniej więcej zaprosimy gości. Jeżeli będzie to małe przyjęcie na 30-50 osób, to nie warto rezerwować ogromnej sali. Tak samo jak planujemy wesele na 200 osób to warto zorientować się, czy dana sala pomieści tylu gości. Warto też dopytać, czy nie będzie problemu z ustawieniem stołów, np. podłużnych, okrągłych. Na filmach oraz na zdjęciach lepiej prezentuje się mniejsza sala, gdzie goście się bawią i środku sali nie jest pusty (przy dużej może być takie optycznie złudzenie).

Koszt wynajęcia sali weselnej

Kwestie finansowe są bardzo ważne przy planowaniu wesela. Często pojawiają się przed samym ślubem niespodziewane wydatki dlatego trzeba dokładnie rozplanować koszty. Należy nie tylko rozeznać ile wyniesie nas sam koszt sali, ale także ważne jest co na niego się składa. W podanej cenie mogą być zawarte dekoracje, ciasta, napoje, parking dla gości, nocleg. Warto także sprawdzić ofertę na stronie internetowej, np. http://www.trzyroze.pl/wesela. Hotele Trzy Róże reklamuje się tym, że „Powyżej 180 osób pełnopłatnych stół wiejski z tradycyjnymi mięsiwami i dwiema gorącymi przekąskami gratis!” oraz „W pozostałe dni tygodnia inne niż sobota, w miesiącach od kwietnia do października oraz w miesiącach styczeń, luty, marzec, listopad, grudzień cena wynosi bez względu na liczbę osób na przyjęciu 170 zł za osobę”. Dlatego warto też śledzić i sprawdzać takie okazje

Lokalizacja sali weselnej

Trzecim czynnikiem na jaki trzeba zwrócić uwagę jest lokalizacja sali weselnej. Nie powinna być ona zbyt daleko od miejsca ślubu (kościoła, urzędu). Sala na peryferiach miasta wiąże się z dłuższym dojazdem, ale za t z ładnymi widokami i przyrodą. Z kolei w centrum miasta będzie blisko z kościoła lub urzędu, natomiast może zabraknąć ładnej scenerii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ