Jak spędzić Halloween?

Cieszące się popularnością w krajach anglosaskich święto Halloween wywołuje w Polsce coraz więcej zainteresowania. Choć jego zwolenników jest tak wielu, jak i przeciwników, to nie zmienia to faktu, że towarzyszy mu wiele imprez i ciekawych wydarzeń. Halloween tuż tuż, a Ty nadal nie wiesz jak je spędzić? Sprawdź, na jakie atrakcje możesz liczyć 31 października!

Maratony horrorów

Nie bez powodu najwięcej horrorów ma swoje premiery w październiku. Jeśli należysz do fanów gatunku, pomyśl o wizycie w kinie. Multikino w piątek 26 października organizuje Noc Grozy i Horrorów (wydarzenie będzie w kinach w całej Polsce), w trakcie której pojawią się takie hity jak „Przebudzenie dusz” (brytyjskich horror z Martinem Freemanem), krwawy i mroczny „Mrok” oraz opowiadający historię sióstr powracających do starego domu „Ghostland”. Co więcej, przedpremierowo pokazana zostanie też „Suspiria” w reżyserii Luci Guadagnino, która po festiwalu w Cannes uznawana jest za jeden z najlepszych horrorów tego roku. Ciekawe maratony dostępne będą też w telewizji. Kanał SciFi (znajdujący się w ofercie operatorów współpracujących z Telewizją Światłowodową) przez cały październik pokazuje jeden horror dziennie. I tak w Halloween będzie można zobaczyć film „Halloween 6: Przekleństwo Michaela Myersa”. Z kolei w weekend poprzedzający to święto emitowane będą takie hity jak „Od zmierzchu do świtu” czy „Dracula 2000”.

Klubowe imprezy

Jednym z coraz popularniejszych wariantów spędzania Halloween są klubowe imprezy. Większość lokali, bez względu na to czy mieszczą się w dużych, czy w małych miastach, chętnie wykorzystuje to święto do przyciągnięcia uwagi wielbicieli dobrej zabawy. Tego typu imprezy odbywają się przeważnie w sobotę przed Halloween (rzadziej w tygodniu, choć zdarza się to w klubach studenckich). Ich nieodłącznym elementem jest konieczność przebrania się, dlatego decydując się na wyjście, trzeba odpowiednio wcześniej zaplanować, co na siebie założyć.

Domowe przyjęcia

Ten wariant spodoba się wszystkim tym, którzy nie lubią wychodzić z domu. Przyjęcie w gronie najbliższych znajomych lub rodziny to fantastyczna okazja do przygotowania halloweenowych dekoracji. Sprawdzą się nie tylko wydrążone dynie (choć one są nieodłącznym atrybutem tego święta), ale także ususzone liście pomalowane plakatowymi farbami (np. na wzór duchów lub pająków), lampiony ze słoików oraz pajęcze sieci ze sznurka na pranie. Warto też pomyśleć o gotowych dekoracjach, np. balonach czy serpentynach oraz oryginalnych przekąskach – faszerowanych jajka przypominających oczy, lizakach i ciasteczkach w kształcie duchów czy babeczkach z ozdobnymi pająkami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ