Wakacyjne propozycje biur turystycznych obejmują coraz ciekawsze i przede wszystkim naprawdę mocno oddalone rejony, a dzięki temu można poznać naprawdę ciekawe miejsca na ziemi. Wyprawy na Grenlandię jeszcze nie cieszą się wielką popularnością, jednak można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że z roku na rok ich popularność będzie systematycznie wzrastać.

Grenlandia wydaje się niesamowicie odległa i dla wielu osób mało atrakcyjna, jednak bardzo błędne jest takie myślenie. Owszem, nie znajdziemy tam olśniewających zabytków, bujnej roślinności czy pięknych plaż, ale to nie oznacza, że na Grenlandii jest nudno. Nic z tych rzeczy. To wyjątkowo atrakcyjne miejsce dla osób, które potrafią docenić piękno surowej natury, a jednocześnie nie są przewrażliwione na punkcie zimna i dobrze znoszą niskie temperatury.

Wyprawy na Grenlandię dla twardzieli

Niewątpliwie trzeba mieć w sobie mnóstwo determinacji, aby zdecydować się na taki wypad i na pewno musi on być perfekcyjnie przygotowany. Dlatego raczej nie jeździ się tam samodzielnie, ale zdecydowana większość turystów korzysta z ofert biur turystycznych i dzięki temu może się skupić jedynie na podziwianiu surowości i zarazem olśniewającego piękna lądolodu. Ta kraina lodu i śniegu słynie z fauny, której nigdzie indziej nie można spotkać. To tam, podczas rejsu wzdłuż wybrzeża wyspy można podziwiać olbrzymie walenie oraz przeprowadzić obserwację wielorybów, których tu żyje aż 15 gatunków. Jeżeli skorzysta się z przelotu helikopterem, to na pewno uda się wypatrzyć stada fok i morsów, a przy odrobinie szczęścia także niedźwiedzia polarnego, aczkolwiek z tym bywają większe problemy. W końcu jest to gatunek wymierający. Wielką atrakcję stanowią także zaprzęgi psów i nawet można obejrzeć z bliska hodowlę tych psów. Warto również przejechać się kajakiem morskim.

Grenlandia jest bardzo ciekawym kierunkiem na wymarzone i przede wszystkim niespotykane wakacje. Warto zaskoczyć swoich przyjaciół i znajomych niebanalnymi wakacjami spędzonymi w unikatowym miejscu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ