Żółty kolorem sezonu 2016

W każdym sezonie styliści wyznaczają kolor dominujący. W tym roku takim kolorem będzie żółty. To symbol słońca, radości, optymizmu i ciepła. W tym roku szczególnie dominować będzie jego stonowany odcień buttercup. To zgaszony, pastelowy odcień żółci o ciepłej tonacji.

Ulubiony kolor projektantów

Corocznie Instytut Pantone typuje najmodniejsze kolory. Na ten sezon wybrał w pierwszej kolejności kolor żółty, a następnie zielony i niebieski.
Najwięksi projektanci mody uwzględnili te wskazania w swoich kolekcjach na wiosnę i lato 2016 r.:

• BCBG Max Azria – zaprezentował kombinezon w żółto zielone kwiaty,
• Burberry – elegancką sukienkę z żółtej koronki,
• Chloe – oliwkowe spodnie z żółtym topem,
• Dolce & Gabbana – na strojach ze swojej kolekcji umieszcza żółte aplikacje.

Każda kreacja jest odrębna, indywidualna, ale łączy je wykorzystanie koloru żółtego jako motywu przewodniego.

Uniwersalność koloru

Kolor żółty jest kolorem uniwersalnym, który nadaje się dla każdego, bez względu na wiek. Słoneczny, radosny doda blasku każdej kobiecie. Warto jednak zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego odcienia do typu karnacji. Wyróżniamy cztery typy urody, do których pasują różne odcienie:

• typ wiosny – kobiety o jasnej karnacji, jasnych włosach i oczach, do nich najbardziej pasują jasne, pastelowe odcienie,
• typ lato – kobiety o jasnej karnacji, blond lub ciemnych włosach, z niebieskimi lub zielonymi oczami najlepiej będą wyglądać w jasnych odcieniach,
• typ jesienny – to najczęściej występujący typ urody, pasują wszystkie odcienie żółtego,
• typ zimowy – jasna cera, ciemne włosy, dla tego typu najkorzystniejsze są odcienie jasne i pastelowe.

Buttercup to przygaszony, pastelowy odcień koloru żółtego, jest bardzo ciepły i dzięki temu uniwersalny, pasuje do każdego typu urody.
Wiosenne hity

Szlagierem tej wiosny będą żółte płaszcze, które niezależnie od pogody będą promieniować słonecznym blaskiem. Ożywią nawet najbardziej granatowe biurowe kostiumy.
Kolejne propozycje to żółte spódnice, topy i bluzki. Łączyc możemy je z odcieniami zieleni, brązu, błękitu i stonowanego różu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ