Jak optycznie powiększyć oczy

Oczy to najważniejszy element twarzy. Duże oczy przyciągają uwagę, a jasne spojrzenie wzbudza zaufanie. Nie wszystkie kobiety obdarzone są przez naturę dużymi oczami. Naturę jednak można poprawiać.

Makijaż oczu

Odpowiednio dobrane kosmetyki i technika makijażu pozwalają na uzupełnienie braków natury. Najważniejsze to dobranie odpowiednich kosmetyków i prawidłowe wykonanie makijażu oczu. Trzeba się do tego odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem jest przygotowanie twarzy i powiek. Należy je oczyścić, nałożyć odpowiedni podkład.

Dopiero wtedy można przystąpić do właściwego zabiegu. Warto przed tym przygotować wcześniej potrzebne akcesoria. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i szukania potrzebnych akcesoriów. Do wykonania makijażu potrzebne będą:

• kremowy cień do powiek,
• jasny cień do powiek w ulubionym kolorze,
• ciemny cień,
• kredka w kolorze ecru,
• kredka w kolorze czarnym lub granatowym,
• tusz do rzęs.

Do nakładania tych kosmetyków niezbędne będą zalotka, pędzelki o różnej grubości. Tak przygotowane możemy zasiąść przed lustrem i rozpocząć makijaż.

Triki powiększania oczu

Zaczynamy od nałożenia kremowego cielistego cienia na powieki. Kolejny krok to nałożenie jasnego cienia. Zaczynamy od wewnętrznej strony oka, dalej nakładamy cień ciemniejszy zaczynając od zewnętrznej strony oka i doprowadzamy do połowy. To pierwszy etap wizualnego powiększenia oczu.

Teraz kolej na wykonanie kresek przy pomocy kredki i eyelinera. Zaczynamy od wewnętrznej strony oka, ale nieco dalej, by uzyskać efekt powiększenia. Kreska powinna stopniowo się poszerzać w kierunku zewnętrznym oka, może wychodzić poza powieki, uzyskamy wtedy efekt kociego oka.

Ostatnim ruchem na powiekach jest namalowanie kresek kredką w kolorze ecru. Malujemy je pod brwiami i dolną powieką.
Przyszedł czas na rzęsy. Zaczynamy od ich podkręcenia za pomocą zalotki. Lepsze efekty osiągniemy po jej rozgrzaniu np. przy pomocy suszarki do włosów. Rzęsy powinny być wytuszowane bardzo starannie, zwracajmy uwagę, by nie były sklejone i nie pozostawały na nich żadne grudki.

Ostateczny kształt oczom nadają brwi. Powinny być dokładnie wyprofilowane, ich kształt możemy poprawić przy pomocy kredki.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ