Gdańsk zaprasza

Gdańsk to naprawdę piękne miasto, obfitujące w zapierające dech w piersiach zabytki oraz bogatą historię, spotykaną na każdym niemal kroku. Przecież przez wieki Gdańsk był dla nas prawdziwym oknem na świat. Dlatego, ilekroć słyszę pytanie „Co robić w Gdańsku?”, odpowiadam jednym słowem – „Zwiedzać”. Bo naprawdę jest co.

Pierwszym spośród miejsc, wartych odwiedzenia bez wątpienia jest Muzeum Bursztynu. Nieprzypadkowo. Gdańsk bowiem już od stuleci nazywany jest „Światową Stolicą Bursztynu”. Jeśli więc pragniesz poznać historię tego niezwykłego minerału, a także zobaczyć prehistoryczną florę i faunę zaklętą w bursztynie, nie zastanawiaj się dłużej. Niech Muzeum Bursztynu będzie twoim pierwszym punktem na trasie.

Gdańsk swój splendor zawdzięcza nie tylko kupcom, ale także mieszczaństwu. Żeby łyknąć odrobinę historii tego jakże ciekawego stanu społecznego, należy więc odwiedzić Dom Uphagena, znany także jako Muzeum Wnętrz Mieszczańskich. Dawny właściciel zabytku, rajca miejski Jan Uphagen życzył sobie, by po jego śmierci dom i jego wnętrze pozostały takie, jak za jego życia. Dzięki temu jeszcze dziś możemy zobaczyć, jak żyli dawni gdańscy mieszczanie. To naprawdę wspaniała lekcja historii.

Natomiast jeśli będziesz w Gdańsku i nie odwiedzisz rynku miejskiego ze słynną Fontanną Neptuna – nawet nie mów, że kiedykolwiek byłeś w Gdańsku. Nie ma chyba większego symbolu miasta. I bez wątpienia warto zrobić tam sobie zdjęcie. Nie będzie chyba lepszej pamiątki.

To nie wszystko, co można robić w Gdańsku. Ten bowiem – jak każde większe miasto – obfituje nie tylko w historię, ale i rozrywkę. Na pewno więc wybierzesz coś dla siebie.

http://www.chilimy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZawartość CV
Następny artykułTo już poród…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ