Kredyt na działkę

Własna działka stanowi marzenie dla wielu mieszkańców miast. Trudno się temu dziwić – okazuje się, że wielu z nich chciałoby podjąć karierę sadownika. Jest to bardzo relaksujące zajęcie, które w dodatku jest w stanie przynieść wysokie profity w niezwykle krótkim czasie. Ceny warzyw i owoców własnej produkcji są na tyle wysokie, że takim zajęciem parają się obecnie osoby w niemal każdym wieku. Bardzo ważne jest jednak, aby zapytać samego siebie, skąd wziąć środki na zakup wymarzonej działki. Nie jest to zadanie łatwe, zważywszy na fakt, że niewiele osób dysponuje odpowiednim kapitałem. Na ogół konieczne jest zaciągnięcie kredytu hipotecznego. Jest to rozwiązanie długoterminowe, które spłaca się całymi latami. Na ogół istnieje kilka sposobów zabezpieczenia, jednak najbardziej znaczącym dla całej procedury jest hipoteka. Polega ona na tym, że w sytuacji, gdy przestaniemy spłacać raty naszego zobowiązania, bank będzie mógł wyegzekwować działkę. Ponadto instytucje udzielające kredytów bardzo często chcą, aby klienci także w inny sposób zabezpieczali ich ewentualne roszczenia. Najczęściej stosowanym sposobem zabezpieczenia jest ubezpieczenie z tytuły nieterminowych spłat.

Kredyt na działkę można co do zasady zaciągnąć w dowolnym banku. Niemal każda instytucja tego typu udziela kredytów hipotecznych. Bardzo ważne jest jednak, aby wybrać ofertę, która spełni nasze oczekiwania. W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na to, jaka jest długość spłaty zobowiązania. Osoby starsze z reguły nie będą w stanie zaciągnąć kredytu na czas dłuższy niż 10 lat. Nie mają z tym problemu osoby młode, jednak w ich wypadku konieczne jest z kolei ustanowienie żyrantów, czyli osób, które będą spłacały kredyt zastępczo. Bardzo ważnym parametrem zobowiązania finansowego jest także suma odsetkowa. Jest to wynagrodzenie banku, które ten pobiera w zamian za udzielenie kredytu. Ważne jest przy tym, aby nie sugerować się jej stałą wysokością, bowiem jest ona waloryzowana wraz z podniesieniem stóp procentowych przez Narodowy Bank Polski. W przypadku, gdy wskaźniki te są stosunkowo niskie, warto zdecydować się na zaciągnięcie kredytu.

W przypadku, gdy chcemy ustanowić hipotekę na nowo zakupionej działce, niezbędna jest wizyta u notariusza. Trzeba przyznać, że formalności z tym związane można bardzo łatwo załatwić niemal od ręki. Bardzo ważne jest jednak, aby przedstawić szereg wymaganych dokumentów, między innymi aktu własności oraz umowy kredytowej. Jak powszechnie wiadomo, przy każdej czynności prawnej musi istnieć causa, czyli przyczyna zawarcia umowy danego typu. Po sporządzeniu stosownego aktu przez notariusza należy udać się z nim do właściwego ze względu na miejsce położenia nieruchomości sądu rejonowego. Tam za odpowiednią opłatą dokonuje się wpisu w księdze wieczystej. Jest on skuteczny względem osób trzecich, co oznacza, że w przypadku, gdy odkupią one od nas naszą działkę, to właśnie te osoby będą zobligowane do oddania instytucji bankowej działki w sytuacji, gdy nie będziemy spłacać kredytu.

http://www.kopalniamarzen.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ