Lampion. Jak go zrobić?

Jak zrobić lampion? To bardzo proste. Wystarczy odrobina wyobraźni i kilka zbędnych dodatków, które znajdziemy w domu.

Robienie ozdób w domu to świetny sposób na długie zimowe wieczory. To także doskonała forma spędzania wspólnego czasu z. naszymi dziećmi. Kiedy za oknem ciemno robi się zaraz po obiedzie, a temperatura nie nastraja pozytywnie do wychodzenia na zewnątrz, wspólne robótki przy kuchennym stole są świetnym sposobem na zabicie czasu.

Jak zrobić lampion?

Lampiony w czas jesienno – zimowej szarugi będą świetnym pomysłem na wspólną pracę. Kiedy za oknem robi się ciemno, ciepłe, kolorowe światło w nastrojowym salonie pomoże przezwyciężyć nam zimową depresję i wprawi nas w dobry nastrój. Spacer z lampionami po zmroku także ucieszy dzieci i będzie świetnym sposobem na nudę. Dlatego podpowiadamy jak zrobić lampiony z tego, co znajdziemy pod ręką w naszym domu.

Po pierwsze stary słoik

Najlepszy będzie słoik około pół litrowy lub taki, który pomieści siedemset pięćdziesiąt mililitrów płynu. Taka wysokość szklanego pojemnika swobodnie pomieści świeczkę i będzie bezpieczna dla malucha. Zanim przejdziemy do tego, jak zrobić lampion, słoik trzeba porządnie wymyć, tak aby pozbyć się przyklejonych do niego etykiet. Przez czyste szkło lepiej widać światło, a nasz lampion nie będzie kojarzył się z kiszonymi ogórkami lub sałatką.

Drucik i bibuła

Aby lampion dawał kolorowe nastrojowe światło, najlepiej wykorzystać do tego skrawki bibuły. Wielokolorowa mozaika z posklejanych różnokolorowych fragmentów będzie prezentować się urokliwie w świetle płomienia świecy. Różnokolorową kompozycją wystarczy obkleić słoik, aby osiągnąć piękny, witrażowy efekt. Gdy nasz słoik jest już dokładnie obklejony, czas na mocowanie uchwytu. Na szyjce słoika, w miejscu, gdzie zwykle dokręcamy wieczko, należy kilkakrotnie obkręcić drucik, tak by powstał solidny uchwyt.

Świeczka i gotowe!

Pamiętajmy, żeby sprawdzić czy mocowanie naszego lampionu jest odpowiednio mocne, tak aby uniknąć niespodzianki z zerwanym drucikiem. Fragmenty bibuły także nie powinny wystawać ponad słoik, aby nie zajęły się od ognia świecy włożonej do wewnątrz. Do lampionów najlepiej używać tealightów, aby płomień nie sięgał zbyt wysoko.

http://tubator.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak widzi kot
Następny artykułKilka opowieści o owadach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ