Listwy progowe w salonie i kuchni

Nowoczesne budownictwo sprzyja tworzeniu otwartych przestrzeni w mieszkaniu. Kuchnia, jadalnie, salon lub biuro nie są już odrębnymi pomieszczeniami, oddzielonymi ścianą i drzwiami. Wszystkie te pokoje stają się otwarte na inne części mieszkania. Z tego powodu bardzo trudno jest utrzymać spójność wizualną wnętrza w takim stylu. Nie jest to jednak niemożliwe. Z pomocą przychodzą nowoczesne elementy wykończeniowe, takie jak na przykład listwy progowe. Gdzie znajdą swoje zastosowanie? Na co zwracać uwagę przy zakupie listew? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w niniejszym artykule.

Listwy łączące – nowoczesne wykończenie

Jeśli chcemy, by nasz dom został zaprojektowany zgodnie z naszymi wymaganiami designerskimi, profesjonalny architekt to podstawa. Jednak sam projekt mieszkania to za mało. Najważniejsze jest wdrożenie wszystkich pragnień wnętrzarskich w praktyce. Kupuje się więc wymarzony system podłogowy do kuchni, salonu i jadalni. I wtedy może się okazać, że płytki do pokoju dziennego są grubsze od kafelek lub posadzki, którą wybrało się do kuchni. W takiej sytuacji wcale nie trzeba rezygnować z upatrzonych podłóg, ponieważ z pomocą przychodzą listwy progowe.

Ich zadaniem jest rozgraniczyć wizualnie każde otwarte pomieszczenie, które jest ze sobą połączone. Dzięki nim można również zniwelować różnice w wysokości systemów podłogowych, zastosowanych w mieszkaniu. Pełnią nie tylko funkcję dekoracyjną, ale również praktyczną. Co ciekawe, listwa progowa może w pełni pasować do stylu mieszkania. Wystarczy wybrać odpowiednią i profesjonalnie zamontować, by z jej pomocą podkreślić charakter kuchni lub salonu. Więcej na https://pawotex.com/listwy-laczace/.

Listwa łącząca – gdzie zamontować?

Listwa łącząca jest szczególnie przydatna, gdy otwarta przestrzeń salonu i aneksu kuchennego oddzielona jest schodami. Co to oznacza? Gdy domownikom marzy się pokój dzienny, z którego schodzi się po kilku schodach do salonu, wykończenie systemu podłogowego w takim przypadku jest jeszcze większym wyzwaniem. Przede wszystkim dlatego, że należy wybrać jeden typ podłoża lub dwa i zdecydować, który z nich zostanie przedłużony na schody. Dobrą opcją jest zastosowanie na stopniach wykładziny. Wtedy z pomocą przyjdzie listwa dywanowa.

A co z przejściem pomiędzy podłogami? Jak je uwypuklić? Listwa łącząca panele z płytkami pozwoli nie tylko oddzielić część wypoczynkową od jadalnej, ale również ułatwi czyszczenie i konserwację podłóg. Wiadomo, że innym środkiem czystości myje się panele, a innym płytki, na przykład ceramiczne czy gresowe. Dlatego montując listwy łączące panele i płytki, sprzątanie domu jest łatwiejsze.

Listwy przejściowe – praktyczne zastosowanie

Listwy przejściowe dodają wnętrzu designerskiego wyglądu i mogą zabezpieczać podłoże. Jeśli w domu są małe dzieci lub zwierzęta, nietrudno o porysowanie podłogi. W kuchni, gdzie położone są kafle lub posadzka, nie jest to łatwe, ponieważ materiał z jakiego wykonane są płytki do tego pomieszczenia, jest bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne niż na przykład delikatne drewno parkietu.

Listwy przejściowe pozwalają zahamować zabawki, krzesełko lub inny element wyposażenia tak, by nie przedostał się on na panele w salonie. Tym samym zabezpieczają system podłogowy przed zarysowaniem. Pamiętajmy, by zawsze wybierać listwy łączące jak najwyższej jakości. Szeroki wybór tych elementów wykończeniowych oferuje producent profili stalowych i aluminiowych Pawotex.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ