Przedłużenie uprawnień do kierowania pojazdami na ogół opiera się o badanie lekarskie, wniesienie stosownych opłat i oczekiwanie na rozpatrzenie wniosku. Od 2014 roku wszystkie uprawnienia mają charakter czasowy i samo przedłużenie prawa jazdy wymaga wykonania ponownych badań lekarskich. To rezultaty badań implikują (w przypadku osób chorych) długość okresu ważności następnego dokumentu.

Badania kierowców – początek ścieżki uzyskiwania/przedłużania uprawnień

Po udaniu się do lekarza orzecznika każdy z pacjentów zostanie dokładnie przepytany. Lekarz zada przede wszystkim pytania dotyczące aktualnego stanu zdrowia i ewentualnych przeciwwskazań do prowadzenia samochodów. W niektórych przypadkach do wydania opinii będzie on potrzebował dodatkowych dokumentów, konsultacji oraz badań diagnostycznych.

Ocena przedmiotowa pacjenta polega przede wszystkim na sprawdzeniu wzroku, słuchu oraz pobieżnej ocenie neurologicznej pacjenta. Wielu z lekarzy bada również glikemię u kandydatów za pomocą podręcznego glukometru. Szczegółowiej o badaniu tutaj: badania-kierowcow.warszawa.pl

Każde badanie kończy się orzeczeniem o braku lub zaistnieniu przeciwskazań do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W przypadku pewnych względnych przeciwskazań lekarz określa kategorie wyłączeń, które znajdą się w dokumencie, a także termin wygaśnięcia uprawnień.

Z kompletem dokumentów: orzeczeniem lekarskim, wnioskiem, fotografią 3,5×4,5cm i dowodem opłaty za prawo jazdy udajemy się do wydziału komunikacji w celu prolongowania prawa jazdy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ