3 najlepsze zabiegi na odmłodzenie skóry twarzy

Co składa się na piękny wygląd skóry twarzy? Jej gładkość, elastyczność i przede wszystkim brak zmarszczek. Wiele zabiegów medycyny estetycznej pozwala uzyskać właśnie te efekty, o których marzy każda kobieta. Na szczególne wyróżnienie zasługują trzy z nich o działaniu upiększającym i odmładzającym.

Mezoterapia

Zabieg niechirurgiczny, pozwalający na dogłębne zajęcie się stanem skóry. Wyróżnia się jego dwie odmiany – igłową i bezigłową. Pierwsza daje lepsze i szybciej zauważalne efekty, gdyż pozwala na wprowadzenie czynnych składników bezpośrednio pod skórę. Tam rozpoczynają one swoje działanie, którego efekty uwidaczniają się wraz z upływem czasu.

Medycyna estetyczna najczęściej posługuje się tym zabiegiem w celu zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się naskórka. Mezoterapia regeneruje również skórę i zapewnia jej odpowiedni poziom nawilżenia. Sprawia, że twarz staje się promienna, świeża i idealnie gładka.

Botoks

Spośród wszystkich zabiegów medycyny estetycznej to on wzbudza największe kontrowersje. Niektórzy twierdzą, że zmienia on rysy twarzy, jednak efekt ten następuje w momencie, w którym pacjentka zaczyna z botoksem przesadzać i nie stosuje się do zaleceń lekarza. Zabieg powinno się powtarzać maksymalnie dwa razy w roku. Wynika to również z kwestii finansowych – cena jednego zabiegu to koszt od. 500 do 1000 zł.

Botoks to najlepsza metoda na wygładzenie i usunięcie zmarszczek mimicznych, czyli tych występujących najczęściej na czole, w okolicach oczu i przy ustach. Poprzez zastosowanie toksyny botulinowej medycyna estetyczna radzi sobie również z miejscowymi nierównościami twarzy. Botoks skutecznie je wygładza i wyrównuje strukturę naskórka.

Kwas hialuronowy

To substancja naturalnie występująca w ludzkim ciele, której z czasem zaczyna w nim brakować. Poprzez sztuczne jej wprowadzenie można uzupełnić zaistniałe niedobory oraz pobudzić organizm do zwiększonej produkcji kwasu.

Kwas hialuronowy jest najlepszym naturalnym „wypełniaczem”, przy użyciu którego można podnieść kąciki ust, zmienić kształt twarzy, zmniejszyć widoczność blizn i spłycić zmarszczki. Uzupełnia on przeróżne ubytki i zarazem podwyższa elastyczność naskórka. Staje się on gładszy i efektownie napięty,

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Dermokliniki

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ