królik

Króliki to bardzo mądre i urocze zwierzątka. Wiele osób poświęca im swój wolny czas i nie ma się tu co dziwić, przecież to małe puchate i  słodkie stworzonka. Wiele osób decyduje się na posiadanie tego uroczego uszatka właśnie z tego powodu. Jeżeli wy również marzycie o puchatym przyjacielu, lepiej sprawdźcie swoją wiedzę na jego temat. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/5-mitow-o-krolikach/

1 – Króliki żyją krótko

Wiele osób wierzy, że króliki żyją maksymalnie od 4 do 5 lat i to przy dobrych wiatrach. Okazuje się, że wcale nie jest to prawda. Króliki potrafią żyć o wiele dłużej przy dobrych warunkach, a także zdrowym i odpowiednio dla nich przygotowanym jedzeniu.

2 – Króliki podnosi się za uszy

Nie jest to prawda! Niestety wiele osób tak sądzi, ale powinno się tego nie robić. Podnoszenie królika do góry za uczy nie jest dobrym rozwiązaniem. Jest to dla nich bardzo bolesne, jako że ta część ciała u uszaków jest mocno wrażliwa.

3 – Króliki powinny mieć trociny w klatce

Poleca się na spód klatki wyłożyć kocyk, a do kuwety wsypać pellet. Trociny pylą się i mogą powodować u królików przeróżne infekcje. Absolutnie nie są one dobrym wyborem dla tych zwierzaków.

4 – Królik to gryzoń

Bardzo mylnie wiele ludzi sądzi, że króliki to gryzoń. Wynika to z faktu, iż  królicze zęby muszą być ścierane podczas jedzenie pokarmu, tak jak w przypadku innych gryzoni. Mimo wszystko, króliki wcale nie należą do gryzoni, ani nimi nie są.

5 – Kolby i wapno są dobre dla królików

Absolutnie nie! Wapna oraz kolby nie tylko nie ścierają zębów królika, ale także są również dla nich ogromnie szkodliwe. Wapno odkłada się im w nerkach, co w rezultacie powoduje nawet powstanie kamicy nerkowej. Kolby zawierają dla futrzaków zbyt dużą ilość cukru oraz ziaren, których królik nie powinien jeść.

Zobacz też: http://www.frywolna.pl/jak-przygotowac-sie-na-szczeniaka/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ