Czy suplementy odchudzają?

Środki na odchudzanie są jednymi z najczęściej kupowanych przez ludzi suplementów diety. Reklamy obiecują, że dzięki nim schudniemy w ekspresowym tempie. Czy to naprawdę tak działa?

Suplementy diety na odchudzanie

Suplementy diety na odchudzanie są testowane od długiego czasu. Żadne z nich nie wykazują jednak stuprocentowej skuteczności, jeśli ich spożywaniu nie będą towarzyszyły odpowiednia dieta i aktywność fizyczna. Bez tych dwóch elementów farmakologia nie jest w stanie poradzić sobie z otyłością i nadmiarem tłuszczów w organizmie. 

Tabletki odchudzające mogą natomiast zdziałać cuda jeśli tylko będą wykorzystywane jako dodatek do diety odchudzającej. W takich momentach dodatkowe środki mogą zdziałać cuda i zdecydowanie przyspieszyć cały proces.

Najważniejsze składniki suplementów odchudzających

Jeśli chcemy przyspieszyć tempo naszego odchudzania i spalić szybciej tkankę tłuszczową warto poszukać specyficznych składników w suplementach odchudzających. Są one zarówno skuteczne, jak i bezpieczne, więc stosowanie ich nie będzie wiązało się z żadnymi konsekwencjami.

Najlepsze składniki suplementów odchudzających:

  • Sinetrol – Główny składnik wielu suplementów. Jego główną rolą jest wspomaganie procesu odchudzania, a skuteczność została potwierdzona klinicznie
  • Guarana – Ekstrakt z nasion guarany pobudza organizm i przyspiesza metabolizm oraz tempo spalania tłuszczów
  • Zielona herbata – Ekstrakt z zielonej herbaty pomaga spalić tłuszcz z najbardziej opornych miejsc jak np. brzuch. 
  • Aronia – Wyciąg z aronii oczyszcza organizm, a także usuwa nadmiar wody z ciała. Owoc ten zawiera także mnóstwo cennych witamin i minerałów.
  • Błonnik – Pęcznieje w układzie pokarmowym, zmniejszając nasz apetyt i ilosć pokarmu, który możemy zjeść

Wymienione wyżej produkty są składnikami wielu różnych suplementów. Możemy je znaleźć m.in w takich środkach jak Slimberry, którego działanie oparte jest o wyciąg z aronii, a także Slimetrol, który w składzie posiada Sinetrol, a także ekstrakty z nasion guarany i liści zielonej herbaty. Po więcej informacji na temat specyfików odsyłamy na blog Dietetyczne demaskacje.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ