O czym warto wiedzieć, zanim założy się sztuczne rzęsy?

Kupowane w drogerii i samodzielnie przyklejane sztuczne rzęsy to przeżytek. Takie rzęsy nie tylko wyglądają nienaturalnie, ale też powodują wiele kłopotów, mogą np. odklejać się czy wręcz spadać w najmniej odpowiednim momencie. Trzeba też namęczyć się z ich precyzyjnym przyklejaniem, a efekt i tak nie jest trwały. Rozwiązanie to zostało więc już niemal zupełnie wyparte przez zabiegi przedłużania i zagęszczania rzęs oferowane przez salony kosmetyczne.

Z jakich zabiegów można skorzystać w salonach?

Ładny wygląd rzęs jest bardzo ważny dla większości kobiet. Panie doceniają ten atrybut nie tylko podczas ważnych imprez, chcą mieć piękne rzęsy na co dzień. Wymusza to poszukiwanie ciągle nowych, coraz doskonalszych metod przedłużania. Obecnie rzadko korzysta się z kępek, a już praktycznie w ogóle z całych wachlarzyków. Teraz w użyciu jest metoda 1:1, która polega na tym, że do jednej naturalnej rzęsy doczepia się jedną sztuczną. Pozwala to osiągnąć efekt dwa razy gęstszych rzęs, a także dłuższych, gdyż sztuczne rzęsy są oczywiście długie. Znana jest też metoda objętościowa.

Warto przy tym zauważyć, że metody te, jeśli są dobrze, starannie wykonane, dają bardzo naturalny efekt. Czasem trudno jest ocenić, czy rzęsy są naturalne, czy sztuczne. Jest to bardzo satysfakcjonujące dla kobiet korzystających z tego rozwiązania. Nie są to jednak metody idealne.

Istnieją pewne zagrożenia

Przede wszystkim warto wiedzieć, że zakładanie sztucznych rzęs może wywoływać reakcje alergiczne i inne problemy w obrębie oczu, jak opuchnięcia, zaczerwienienia, ból i pieczenie. Narażone są na to zwłaszcza osoby, które mogą być uczulone na składniki kleju używanego do przyklejania sztucznych rzęs, jednak wiele zależy też od tego, czy sztuczne rzęsy wykonuje fachowa kosmetyczka. Wykonywanie tego zabiegu w nieprofesjonalnych miejscach grozi właśnie takimi wypadkami, nie warto więc oszczędzać, gdyż na niwelowanie skutków tego można wydać więcej pieniędzy niż się zaoszczędzić.

Nie da się też ukryć, że zakładanie sztucznych rzęs jest poważnym obciążeniem dla naturalnych włosków. Jeśli korzysta się z takiego rozwiązania tylko przez krótki czas, nie ma się czego obawiać. Jeśli jednak zakłada się sztuczne rzęsy permanentnie, może się okazać, że stan naturalnych rzęs dramatycznie się pogorszył.

Sztuczne rzęsy znajdziesz na kosmetykizameryki.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ