łysienie mężczyzn
fot. pexels.com

Problem z łysieniem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn, jednak to łysienie u panów jest zdecydowanie częściej poruszanym tematem. Wynika to być może stąd, że płeć męska ma większe wyzwanie, aby poradzić sobie z tym problemem. Dowiedz się jakie są przyczyny tego, że mężczyźni tracą włosy i w jaki sposób można temu zapobiec!

Zobacz też: http://jegoego.pl/przyczyny-lysienia-u-mezczyzn-jak-sobie-z-nim-radzic/

Dwie główne przyczyny utraty włosów u mężczyzn

Jedną z podstawowych przyczyn tego, że mężczyźni łysieją to wiek. Im jesteśmy starsi, tym procesy wzrostu, rozwoju i regeneracji nie przebiegają sprawnie. Dotyczy to każdego aspektu, w tym również tego z wzrostem i rozwojem włosów. Im zatem mężczyzna jest starszy, tym może mieć większe problemy z utratą włosów. Wiele osób może mieć teraz w głowie pewną niezgodę i sprzeciw przeciwko tym słowom. Na pewno znacie choć jedną osobę, która przeczy tej regule, że im człowiek starszy, tym więcej gubi włosów i łysieje. Jedni są młodzi i już nie mają włosów, ponieważ szybko im wypadły. Inni z kolei mimo wieku, mają bujne włosy, ewentualnie siwe, ale na pewno nie walczą z problemem ich nadmiernego wypadania. To prawda, takie rzeczy się zdarzają i można to zaobserwować. Tutaj kłania się druga przyczyna tego wszystkiego – geny. Niektórzy w darze od życia otrzymali dobre geny, które sprawiają, że ich włosy są jakby odporne na procesy starzenia, które następują w organizmie, inni takich genów mogli nie otrzymać.

Czy i jak można zapobiec łysieniu?

Odpowiedź na to pytanie jest ukryta po części w tym, że na łysienie mają wpływ geny i wiek. Jeśli któraś z tych przyczyn wywołała łysienie, to niestety trudno będzie temu zapobiec, ponieważ nie sposób zatrzymać naturalnego procesu. Nie jest jednak powiedziane, że kompletnie nie sposób temu zaradzić. Na rynku jest wiele rozwiązań, które być może nie zatrzymają łysienia, ale zniwelują jego skutki. Tutaj sprawdzą się szczególnie wszelkie produkty na porost włosów lub zdecydowanie się na zabieg przeszczepu włosów.

Przeczytaj też: http://wafryce.pl/czym-kierowac-sie-przy-wyborze-noclegu-na-wyjazd-weekendowy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ