farba

Przeznaczone zarówno dla zaawansowanych miłośników malarstwa, hobbystów, jak i całkowitych amatorów. Farby akrylowe, bo o nich mowa, stanowią uniwersalny środek do rozwijania zmysłu artystycznego dla każdego.

Zalety farb akrylowych

Mianem farb akrylowych nazywamy farby wodne, których spoiwem jest żywica akrylowa. Charakteryzują się trwałością i intensywnością kolorów. Doskonale przylegają do każdej powierzchni, dzięki czemu można nimi malować nie tylko na papierze, ale również drewnie, szkle, płótnie, a nawet kamieniu, co jeszcze bardziej podkręca ich atrakcyjność zastosowania. Sięgając po farby akrylowe można popuścić wodze fantazji i kreatywności, tworząc multikolorowe dzieło na każdym przedmiocie.

Kolejnym, niewątpliwym ich atutem jest trwałość. Wykazują się dużą odpornością – i to nie tylko na wodę, ale również tłuste ciecze, np. olej. Zachowują pełną intensywność barw, w związku z czym można je stosować do malowania portretów oraz pejzaży. A co więcej – szybko wysychają.

Aby malowanie farbami akrylowymi przynosiło oczekiwane rezultaty, warto wybierać produkty od znanych i renomowanych producentów. W ich składzie zawarte będą wyłącznie najwyższej jakości pigmenty malarskie oraz spoiwo. Receptura tanich, kiepskiej jakości odpowiedników obejmuje wypełniacze oraz substancje zwiększające objętość. Skutkuje to mniej intensywnymi kolorami, a przez to niższymi walorami wizualnymi prac.

Nie tylko do płótna

Farby akrylowe, takie jak https://www.creativehobby.pl/pol_m_decoupage_farby-do-rekodziela_farby-akrylowe-do-decoupage-183.html idealnie sprawdzą się do malowania obrazów, ale również tworzenia projektów w technice decoupage – wymagają jednak zastosowania dodatkowego zabezpieczania w postaci lakieru, który zwiększy poziom ich trwałości.

Jakie narzędzia będą potrzebne do malowania farbami akrylowymi?

Pędzle stanowią najważniejszy element w warsztacie każdego pasjonata malarstwa akrylowego. Najlepiej sprawdzą się modele nylonowe/syntetyczne, których włosie będzie gładkie oraz średnio miękkie. Dzięki takiej budowie pozwolą na gładką aplikację farb, nie pozostawiając przy tym widocznych śladów. Inaczej sytuacja przedstawia się w momencie, gdy celowym zamiarem artysty jest pozostawienie na tworzonym dziele struktury pędzla. Wtenczas o wiele lepszym wyborem będą pędzle szczecinowe.

Jakie jeszcze narzędzia sprawdzą się, gdy chcemy sięgnąć po farby akrylowe? Zaraz po pędzlach ważne miejsce zajmują szpachelki malarskie, które doskonale sprawdzą się do tworzenia rozmaitych struktur malarskich.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ