w teatrze
fot. pexels.com

Pierwsze wyjście do teatru może być stresujące pod takim względem, że możemy zastanawiać się, w co się ubrać, jak się przygotować i zachowywać, aby dobrze wypaść. Wynika to głównie stąd, że teatr kojarzy nam się z czymś poważnym i formalnym. Dowiedz się, jak to jest naprawdę z teatrem i jak się przygotować?

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-ubrac-sie-do-teatru/

Teatr kiedyś i dziś

Jeszcze kilkanaście lat temu wyjścia do teatru były czymś zdecydowanie wyjątkowym, rzadkim, uroczystym. Obecnie również takie wyjścia mają w sobie taki wyjątkowy charakter, jednak nie ma co ukrywać, jest to mniej formalne. Wynika to zwyczajnie stąd, że kilkanaście lat temu spektakli odgrywanych w teatrach i samych teatrów było zdecydowanie mniej niż obecnie. Dodatkowo, właśnie z tych dwóch względów były drogie bilety na taki spektakl. Obecnie mamy bardzo wiele teatrów – od standardowych, przez dramatyczne i takie, w których realizowane są same musicale. Więcej jest również aktorów i reżyserów, dzięki czemu mamy ogromny wybór spektakli. Ta powszedniość i większa przystępność sprawiają, że i ceny za spektakl są bardziej komfortowe i takie, na które bez większego wysiłku można sobie pozwolić. Oczywiście są spektakle dość drogie, zwłaszcza jeśli jest w nich znana i popularna obsada – aktorzy, natomiast wiele spektakli ma naprawdę przystępne ceny.

Elegancko czy zwyczajnie?

To pytanie dotyczy oczywiście ubioru, który będzie odpowiedni do teatru. Wiele osób jest przekonana, że do teatru można przyjść tylko i wyłącznie w garniturze oraz kobiety – w eleganckich sukienkach. Oczywiście jest jak najbardziej wskazane, aby ubrać się odświętnie i elegancko, natomiast nie ma nakazu ubierania się bardzo elegancko. Obsługa teatru nie ocenia tego, kto jak jest ubrany, a jedynie weryfikuje bilety. Możesz zatem założyć zwykłe spodnie i t-shirt. Pomyśl tylko, przychodzisz do teatru raz na jakiś czas, warto byłoby więc nadać tej sytuacji takiego wyjątkowego wymiaru. Eleganckim i schludnym ubiorem wykazujesz również szacunek aktorom, którzy grają w spektaklu. Dodatkowo, pamiętaj o tym, aby być na czas, nie jeść w czasie spektaklu i bezwzględnie przestrzegaj wytycznych, jakie zaleca teatr, np. nie rób zdjęć w czasie gry aktorskiej, jeśli teatr tego zabrania.

Przeczytaj też: http://www.androidal.pl/jak-dbac-o-monitor-tego-mozesz-nie-wiedziec/33305

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ