dzieci na weselu
fot. pixabay.com

Dzieci zabierane na imprezy dla dorosłych nierzadko się na nich nudzą, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby im również odpowiednio zorganizować czas. Istnieje wiele sposobów na to, by dzieci w trakcie zabawy weselnej również mogły się dobrze bawić, jak ich rodzice!

Zobacz też: http://www.carpathians.pl/dzieci-na-weselu/

Znudzone dzieci

Jeśli twoje dzieci nudzą się na weselu to czas, aby zaangażować je w jakieś ciekawe aktywności. Łatwiej jest, jeśli na zabawie również znajdują się inne dzieci, wówczas można je ze sobą poznać i będą się razem bawiły. Jeśli nie ma dzieci na weselu, możecie zadbać o to, aby wasze pociechy dołączyły się do zabawy

Jeśli macie malutkie dziecko, możecie je wziąć na ręce i iść na parkiet, aby się wspólnie pokołysać. Dziecko wówczas będzie pod wrażeniem atrakcji, a kołysanie będzie je uspokajało. Dodatkowo również będzie mogło się przyglądać gościom weselnym, co z pewnością wzbudzi w nim ciekawość.

Zabawy weselne dla dzieci

Istnieje również wiele zabaw weselnych, w których wasze dzieci mogą wziąć także udział. Przede wszystkim, jeśli czują się na siłach, mogą również same tańczyć na parkiecie albo z dorosłymi. Taki taniec z panną młodą albo z panem młodym to z pewnością będzie nie lada przeżycie dla dziecka! Będzie mogło o tym opowiadać swoim rówieśnikom w przedszkolu albo w szkole.

Dziecko również może wziąć udział w zabawie w pociąg, w której uczestnicy trzymają się za ramiona i powoli maszerują w rytm piosenki „jedzie pociąg z daleka”. Dziecko wówczas z pewnością poczuje się zintegrowane z resztą gości i będzie się dobrze bawiło.

Kolejną zabawą, w której może wziąć udział twoje dziecko jest gra w gorące krzesła. Zabawa polega na tym, że tańczy się wokół krzeseł w rytm muzyki, która po zatrzymaniu oznacza, że trzeba szybko usiąść na jedno z krzeseł. Krzesełka znikają w miarę trwania gry, zatem dziecko będzie miało szansę wykazać się refleksem, sprytem i szybkością. Dodatkowo może nawet uda mu się wygrać tę grę!

Przeczytaj też: http://www.elegans.pl/weselne-zabawy-dla-dzieci/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ