Idealny makijaż dla blondynek

Na wiosnę odzyskujemy energię po zimowym marazmie. Dokonujemy wtedy zmian w swoim otoczeniu. Chcemy także zmienić swój image. Czasami są to zmiany bardzo radykalne, częściej jednak dotyczą one zmiany makijażu i garderoby.

Makijaż dla blondynek

Typ blondynek to najczęściej występujący typ urody. Kobiety o jasnych włosach mają jasną cerę (często z piegami), niebieskie lub zielone oczy. Do tego typu urody powinien być dopasowany także makijaż, który podkreśli jej naturalne zalety.

Piękna cera twarzy

Wiosną twarz powinna być świetlista i rozjaśniona. W celu osiągnięcia tych efektów można zastosować korektor lub sypki puder. Dzięki nim zamaskujemy ślady po wypryskach, przebarwieniach, rozszerzone naczyńka i zmatowimy zbyt błyszczącącerę. Wybór kosmetyków w tym segmencie jest bardzo duży. Pamiętać jednak trzeba o wybieraniu kolorów jasnych.

Makijaż oczu

Blondynki cechują się subtelną urodą, którą powinny podkreślać pastelowe kolory. Ciemne cienie do powiek nie tylko dodają lat, ale wyglądają nieestetycznie. Kolor cieni do powiek powinien być dopasowany do koloru oczu. Do niebieskich pasują różne odcienie błękitu i popielu, a do zielonych brązy, zielenie, szarości i granaty. Cienie powinny być w tonacji pastelowej, która jest bardziej delikatna i subtelna.

Do ust powinny stosować pomadki i błyszczyki w odcieniach morelowych, delikatnego różu. Niewskazane są kolory jaskrawej czerwieni i brązu.

Dla blondynek wskazane jest muśnięcie różu na kościach policzkowych. Dzięki temu twarz promienieje blaskiem i świeżością.

Ostatnim zabiegiem jest nałożenie tuszu na rzęsy. Należy czynić to stopniowo, kilkoma warstwami. Dzięki temu rzęsy będą podkręcone i nie skleją się. Zawsze należy używać świeżej maskary, która zapewnia równomierne rozprowadzenie tuszu do rzęs.

Makijaż wiosenny powinien być delikatny, rozświetlający twarz. Nie zawsze musi być pełny. Czasami wystarczy tylko nałożyć tusz lub błyszczyk, by osiągnąć zamierzony efekt. Nadmiar makijażu jest wyzywający i zdecydowanie postarzający.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ