zdrowe diety

Pytanie o zdrowe diety stale powraca. Pytają o nie ludzie z nadwagą, ale też chorujący na choroby przewlekłe. Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ każda z tych osób wymaga zupełnie indywidualnego planu żywienia. Istnieją jednak podstawowe zasady, którymi warto kierować się przez całe życie. Optymalne zdrowie zależne jest bowiem właśnie od właściwego odżywiania, które sprzyja przy okazji utrzymaniu prawidłowej masy ciała. Sprawdźmy więc, jakie to zdrowe diety.

Warzywa w każdym posiłku

Jakie to zdrowe diety? Z całą pewnością te, gdzie w każdym posiłku znajdują się warzywa. Dokładnie muszą to być dwa całe warzywa, a nie jak jesteśmy przyzwyczajeni, czyli plasterek pomidora czy ogórka. Każdy z posiłków najlepiej rozpocząć właśnie od zjedzenia warzyw. Zdrowe diety to też z całą pewnością te, w ramach których pije się wyłącznie wodę, samodzielnie przygotowane soki oraz zieloną herbatę. Napoje gazowane oraz wszelkie słodzone soki zastępujemy ziołowymi herbatami.

 Produkty typu light w dietach – czy warto?

Produkty typu ligh, czyli te o obniżonej zawartości tłuszczu nie mają nic wspólnego ze zdrowym odżywianie. To dokładnie produkty, które są dosładzane, ponieważ ich odtłuszczenie zmienia smak na nieatrakcyjny. Jeśli więc szukasz odpowiedzi na pytanie, jakie to zdrowe diety, pamiętaj, że na pewno nie mogą znajdować się w nich produkty typu light.

Zrezygnuj z tych cukrów

Jeśli zrezygnujesz z cukrów: białego, sztucznych słodzików, syropu glukozowo-fruktozowego, a nawet brązowego cukru możesz być pewien, że zadbasz we właściwy sposób o własne zdrowie. Jakie to zdrowe diety? Na pewno te, w ramach których rozpoczniesz eliminowanie cukru. Pamiętaj, że można dokonać tego nie tylko radykalną zmianą, ale też techniką małych kroczków.

zdrowe diety

Zdrowa dieta ze zdrowymi tłuszczami

Najważniejsze w ramach podjęcia zdrowej diety jest usunięcie z jadłospisu rafinowanych olejów. Kolejnym wrogiem dla Twojego zdrowia są także utwardzone tłuszcze roślinne. Zrezygnować trzeba więc z: margaryn, rafinowanego oleju rzepakowego, słonecznikowego, a także słodyczy jak na przykład czekolady, do której dodawane są utwardzone tłuszcze roślinne. Do krótkiego smażenia  bezpiecznie można używać klarowanego masła. W kuchni przyda ci się olej kokosowy, oliwa z oliwek, olej z lnu, orzechów czy wiesiołka.

Jakie to zdrowe diety – podsumowanie

Jeśli chcesz rozpocząć zdrowe odżywianie powyższe wskazówki z całą pewnością ci się przydadzą. Pamiętaj, że nie od razu Rzym zbudowano, dlatego zdrowe diety możesz wprowadzać stopniowo tak, aby nie odczuć natychmiastowej rewolucji, a co za tym idzie, nie zniechęcić się.

 

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ