Jakie ubranka dla noworodka

Kobiety, a dokładnie przyszłe mamy chcą jak najlepiej dla swoich pociech. Zwykle kupują przesadne ilości ubranek, z których niestety maluszek wyrasta w mgnieniu oka. Warto wiedzieć, że noworodkiem nazywane jest dziecko do ukończenia pierwszego miesiąca życia. W kolejnych miesiącach jest niemowlęciem. Po ukończeniu pierwszego roku życia niemowlę nazywane jest już dzieckiem, choć jego wiek jest jeszcze bardzo często podawanym w miesiącach. Okres noworodkowy jest, jak widać bardzo krótki, dlatego nie ma powodów do kupowania i wypełniania komód dużą ilością koszulek, śpioszków czy pajacyków. Sprawdźmy, jakie ubranka dla noworodka są konieczne do kupienia.

Noworodek – jakie ubranka są mu potrzebne?

 Ekspresowe tempo wzrostu noworodków powinno dać mamom do myślenia. Nie ma najmniejszego sensu wydawać pieniędzy na zakup kilkunastu koszulek czy śpioszków. Maluszkowi wystarczy 7 koszulek z długim rękawem lub body, 5 ciepłych kaftaników oraz 4-5 par śpiochów w tym 2 pary grubsze. Noworodek zazwyczaj nie lubi przebierania, a więc to jeszcze nie pora na strojenie. Noworodka przebiera się po codziennej wieczornej kąpieli i w sytuacji, gdy na przykład zwymiotuje lub mu się uleje. Potrzebne będą mu także 2 rozpinane ciepłe sweterki, kilka par skarpetek oraz 3 bawełniane czapeczki. W zależności od przypuszczalnej wagi i wzrostu dziecka, o którym mama dowiaduje się z wyniku badań USG, kupić można ubranka w rozmiarze od 44 do 62. Maluszkowi przyda się zapinany śpiworek, który będzie służył jako okrycie podczas spacerów w czasie chłodów. Noworodek rośnie bardzo szybko, dlatego nie warto kupować zbyt wielu ubranek. Powyższe z całą pewnością wystarczą, a za zaoszczędzone pieniądze można kupić maluszkowi zabawki, które mają decydujący wpływ na jego rozwój już od pierwszych chwil jego życia lub większe ubranka. Jeśli już wiemy, jakie ubranka dla noworodka wybrać, sprawdźmy, co jeszcze jest mu niezbędnie potrzebne.

Jakie ubranka dla noworodka

 Akcesoria dla noworodka

 Oprócz ubranek noworodkowi potrzebne są jeszcze inne rzeczy jak na przykład wanienka, ręczniczek z kapturkiem oraz rożek ze specjalnym wkładem kokosowym. Taki usztywniony rożek jest najbezpieczniejszy przy noszeniu noworodków. Poza tym pozwala maluszkowi czuć się bezpiecznie. Przyszła jeszcze niedoświadczona mama powinna wyposażyć się także w termometr do mierzenia temperatury wody. Kąpiel to bowiem obowiązkowy codzienny rytuał, podczas którego maluszek ma czuć się wyjątkowo komfortowo. Wiedząc jakie ubranka dla noworodka kupić oraz, jakie niezbędne akcesoria są mu potrzebne, można wyruszyć na przyjemne zakupy.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ