Rozmowa kwalifikacyjna

Dobre pierwsze wrażenie to najistotniejsza kwestia, jeśli chodzi o rozmowę o pracę. Jeżeli nie chcesz popełnić faux-pas, koniecznie sprawdź, jaki dress code obowiązuje w danej firmie. Pamiętaj, że już w pierwszych 10-15 sekundach rozmowy zostanie przyznana Ci ocena. Choć mówi się, że nie szata zdobi człowieka, w sprawie rozmów kwalifikacyjnych sytuacja wygląda nieco inaczej. Osoba rekrutująca zwróci szczególną uwagę na to, jakie jest Twoje ubranie. Dowiedz się, jak powinien wyglądać twój ubiór, a z czego warto zrezygnować.

Rozmowa kwalifikacyjna

Rozmowa kwalifikacyjna – ubiór ma istotne znaczenie

Rzeczywiście stosunkowo prostym rozwiązaniem byłoby sprawdzenie dress code’u obowiązującego w danej firmie. Jeśli nie jest to jednak możliwe, należy kierować się poniższymi wskazówkami. Przede wszystkim weź pod uwagę charakter stanowiska, na które aplikujesz. Istotne jest także zwrócenie uwagi na profil firmy. W ramach rozmowy kwalifikacyjnej, ubiór powinien być dostosowany do powyższych kryteriów. Jeżeli aplikujesz na stanowisko związane z obsługą klienta, nie zapomnij o eleganckim i profesjonalnym wyglądzie. Mężczyzna powinien być ubrany w   garnitur, jasną koszulę oraz krawat. Kobietom przyda się garsonka ze spódnicą do kolan. Pełne buty oraz bluzka z kołnierzykiem – o tym nie można zapomnieć.

Rozmowa kwalifikacyjne – ubiór w ramach mniej formalnego stanowiska

 

Rzeczywiście przy mniej formalnych stanowiskach można pozwolić sobie na nieco „luźniejszą” stylizację. Na rozmowie o pracę nie możesz pojawić się w podartych jeansach i t-shircie. Możesz jednak włożyć garnitur w innym kolorze niż czarny, granatowy czy szary. Kobiety mogą pozwolić sobie na sukienkę, nie zapominając o jej odpowiedniej długości, ale też nie za dużym dekolcie.

 Rozmowa o pracę – kreatywne stanowiska

Tam, gdzie liczy się kreatywność i oryginalność, czyli na stanowiskach związanych z modą, sztuką czy kulturą można pozwolić sobie na dowolny ubiór. Nie chodzi tu jednak o to, aby pójść na rozmowę kwalifikacyjną w ubiorze sportowym czy takim, w którym idziesz na spotkanie ze znajomymi. Możesz jednak pozwolić sobie na użycie ciekawych zestawień kolorystycznych, oryginalnych krojów i fasonów ubrań. Nie wolno zapomnieć o tym, aby strój zawsze był elegancki i zapewniał Ci doskonałą prezencję.

 Rozmowa o pracę – o tym zapomnij

 

Udając się rozmowę kwalifikacyjną zapomnij o: braku rajstop, krzykliwych dodatkach, mini spódniczkach, t-shirtach, shortach, sandałach czy bluzach. Wybieraj eleganckie ubrania. Stawiaj na klasykę, a z całą pewnością zrobisz dobre wrażenie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ