Niebezpieczne objawy białego języka

Występowanie nalotu na języku (inaczej obłożony język) niekoniecznie musi od razu wskazywać na choroby. Przyczyna nalotu na języku może być zupełnie inna m.in. niewłaściwe dbanie o higienę jamy ustnej, nadużywanie herbaty i kawy, palenie papierosów czy nawet tak proste przyczyny jak spożywanie przypraw barwiących język.
Jeśli przy pojawieniu się obłożonego języka nie towarzyszą jednak żadne niepokojące reakcje (do takich zaliczyć można pieczenie, świąd i ból) lub ze strony innych narządów nie zauważymy żadnych niedomagań, nie ma powodu do większych obaw. Jeśli coś nas jednak zaabsorbuje, obłożony język może być objawem dużo poważniejszego schorzenia.
Co oznacza biały język? Ten przedziwny nalot na języku może wynikać ze zbyt małej ilości wody w organizmie. Przyjmowanie płynów jest kluczowe, a jednym z sygnałów świadczących o zaistnieniu problemu jest właśnie biały nalot. Także nieprawidłowa higiena jamy ustnej, zwłaszcza języka (należy pamiętać o dokładnym szczotkowaniu w trakcie mycia zębów) to objaw, lub co gorsza długotrwałe stosowanie płynów do płukania ust. Te zawierają w sobie nadtlenek wodoru (woda utleniona) przez co na języku może pojawić się biały nalot.
Gdy nalot zaczyna przypominać kolorem zsiadłe mleko i staje się kredowo-biały może być to oznaką grzybicy jamy ustnej. Obejmuje wtedy podniebienie i przedostaje się w rejony gardła i wgłąb przełyku. Wówczas występującymi objawami będą owrzodzenia, swędzenie, pieczenie i ból w obrębie zmienionej już błony śluzowej oraz długotrwałe zapalenie języka.

http://www.miedzycechowy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ