Skróty stosowane w internecie

W dzisiejszych czasach, kiedy nie mamy za wiele czasu, wiele rzeczy staramy się upraszczać. Najnowsza technologia pozwala nam wiele rzeczy upraszczać, a modę tą przenosimy coraz chętniej do codziennego życia. Normalne już jest, że nie chcąc tracić czasu w celu załatwienia jakiejś sprawy ze znajomymi, coraz częściej wybieramy opcję załatwienia sprawy telefonicznie lub poprzez komunikator internetowy. Wygoda takich rozwiązań sprawdza się na tyle dobrze, że coraz więcej formalnych spraw możemy załatwiać przez internet, jak chociażby sprawy bankowe czy urzędowe.

Szybkość komunikacji zaczynamy także zwiększać podczas nieformalnej komunikacji ze znajomymi. Coraz częściej stosujemy różne skróty jak, chociażby: „zw” czy „spk”.
Właściwie co oznacza skrót zw? Jest to skrócony zapis wyrażenia: „zaraz wracam”. Skróty tego typu stosuje się najczęściej poprzez wybranie dwóch początkowych liter, lub pozbawienie skrótu samogłosek — w ten sposób odpowiednikiem skrótu „spk” jest „spoko”.

Taka forma komunikacji swoje początki bierze z początku internetu i popularności komunikatorów internetowych. Wówczas zaczęli je stosować nastolatkowie korzystający z komputerów, a teraz przedzierają się coraz szerzej do subkultury i codziennego użycia.

Producenci elektroniki, a zwłaszcza telefonów komórkowych, szybko zrozumieli ideę stosowanie komunikacji opartej na skrótach i w słownikach swoich telefonów często stosują autokorektę, która zastosowany skrót, szybko zamieni na oryginalną wersję. Zyskujemy wówczas komfort szybkiego pisania, a osobie odczytującej wiadomość zapewniamy pełną zrozumiałość przesłanej treści.

http://www.kobiecosc.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ