Ruch to podstawa

Aktywność fizyczna to bardzo ważny aspekt w naszym życiu. Przyczynia się do funkcjonowania naszego organizmu. Sprawia, że jesteśmy sprawniejsi, może opóźnić procesy starzenia się. Oprócz tego, ćwiczenia pozwalają nam wyrzucić z siebie złą energię i odreagować stres. Możemy wybierać spośród wielu dyscyplin i aktywności, a jedną z nich jest trening cardio.

Część osób może zadać sobie pytanie „co to cardio”. Cardio jest treningiem wytrzymałościowym inaczej nazywany treningiem aerobowym. Głównym celem takiego treningu jest poprawa wydolności serca. Można go wykonywać na różnych poziomach intensywności. Takie ćwiczenia niosą za sobą wiele korzyści dla naszego organizmu. Oprócz zwiększenia wydolności serca, osoby go wykonujące mogą cieszyć się poprawą samopoczucia i zwiększeniem wytrzymałości organizmu. W dużym stopniu zmniejsza też ryzyko chorób układu krążenia.

To nie muszą być żadne wyszukane i trudne ćwiczenia. Najbardziej popularnym treningiem cardio jest po prostu bieganie. Najlepiej na świeżym powietrzu, ale bieżnia też bardzo dobrze się sprawdzi. Oprócz tego, takim treningiem może być jazda na rowerze, kickboxing, aerobik, jazda na rolkach, taniec czy pływanie. Możliwości jest naprawdę wiele, ale żeby taki trening przynosił efekty powinno się go wykonywać 3 lub 4 razy w tygodniu, a długość zależy od poziomu naszego zaawansowania. Na początku powinno to być około 15 minut, a później ten czas należy wydłużać, aż nasza kondycja pozwoli nam na wykonanie 40 do 60 minut treningu.

http://www.nagrodobiorcy.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]
PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułTo już poród…
Następny artykułCo to fps?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ